گوناگون

تنها اندکی بهتر

اندکی بهتر یا بهتر بودن

تنها اندکی بهتر:

اندکی بهتر یا بهتر بودن
اندکی بهتر بودنتنها اندکی بهتر
مساله این است

پارس گیلدا

شاید برخی مسایل را به زبان علوم،مخصوصا ریاضیات بهتر بتوان توضیح داد.اگر دانشمندان علوم انسانی و اجتماعی ساعتها در کلاسی بنشینند وبرای دانشجویان خود از تغییرات اندک ولی مداوم و مستمر در زندگی تعریف بکنند وحتی در این رابطه پروژه ها تعریف کرده و ماهها به بحث و فحص علمی بپردازند نتوانند بطور کامل اهمیت تغییرات کوچک مستمر را به دانش پژوه خود بفهمانند.

ولی ریاضیات این مهم را براحتی توضیح میدهد.در فرمول بالا اهمیت تغییرات کوچک مثبت و همینطور اهمیت تغییرات کوچک منفی را میتوانید به زندگی روزمره خود و همه جوامع انسانی در همه ادوار تاریخ  تعمیم داده و مشاهده کنید که در طول یک سال چقدر تاثیر گذار است.واین تاثیر بعداز مدتی بیشتر چقدر زیاد میشود.

این موضوع از آنجا اهمیت پیدا میکند که بسیاری از مردم حتی نخبگان تغییرات را مخصوصا تغییرات اجتماعی را  فقط در سطحی بزرگ مثلا انقلابات میبنند و از تغییرات کوچک غافلند.حال انکه اگر به ایده تاثیر گذاری تغییرات کوچک پایبند باشیم وآنرا در زندگی فردی واجتماعی خویش بجد اجرا کنیم در دراز مدت به اهمیت تاثیر گذاری آن واقف خواهیم شد.

فرق نوع تاثیر گذاری تغییرات مثبت مداوم کوچک نسبت به انقلابات عظیم اجتماعی کم هزینه بودن،ماندگار بودن و ریشه ایی بودنش است.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا