گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

قله تیراو(تیرو)

قله ایی به ارتفاع ۲۸۵۰ متر از سطح دریا در غرب گیلان
مبدا صعود به این قله،روستای زندانه واقع در جاده پونل به خلخال
مدت زمان صعود بین سه تا سه و نیم ساعت در یک شیب ملایم ودر مسیری بکر با چشم اندازهای زیبا،فصل صعود اگربهار باشد و اردیبهشت قطعا در همان بدو صعود شقایقهایدشت بیکران خدا به استقبالتان خواهند آمد ودر زیر پایتان فرش قرمز میگسترانند..!
چندین باربه این قله صعودکردم،یک بارش که خیلی خاطره انگیز شد اردیبهشت ۹۴ بود،صبح روز صعود در یک هوای بسیاربهاری صعودمان را آغازکردیم،ظهر قله بودیم،بعد از ان به سمت پائین حرکت کردیم.
بنا به پیشنهاد همنوردان در دامنه سرسبز پائین دست ،سفره ایی گسترانیدیم تا تجدید قوا کنیم،بناگهان آسمان منقلب شد وابر سیاهی منطقه را فراگرفت،بسرعت خوراکیهایمان را صرف و کوله را بر پشت نهاده و حرکت کردیم،ولی گویا قسمت چیز دیگری بود! باران بهاری با دانه های درشت آغاز به باریدن نمود و به آنی تگرگ، منطقه را فرا گرفت،ما که پوششمان بهاری بود مستقیم در معرض گلوله های سرد تگرگ بودیم،کاپشن ضدآب را پوشیده و کلاهش را به سر کردیم ولی پشت دستهایمان زیر رگبار تگرگ بودح…!
در آن پهن دشت خدا هیچ جان پناهی نبود،بعداز نیم ساعت آسمان آرام گرفت و ما هم ادامه مسیردادیم…!
واینهم هدیه پایانی برنامه.‌‌..!
حتما مطالعه کنید
کلبرگهای قلب
پی سی اسکریپت
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا