اجتماعی

ولنتاین

ولنتاین
تاریخچه ولنتاین:
عده ای این روز را متعلق به یونان باستان وعده آن را حادثه ای می دانند (همزمان با اوایل امپراتوری ساسانی در ایران)رخ داد…
روایت اول:
این روز از دوره امپراتوری یونانیان به شهرت رسید در یونان باستان روز۱۴فوریه به روز جونز معروف بود
جونز پادشاه همه بت ها بود او همچنین مشهور به خدای همه الهه ها وزنان وازدواج بود درروز ۱۴فوریه جشن ایوپرکالیا برگزار می شد.در این روز دختران جوان نام خود را روی کاغذ نوشته دربطری هایی می گذاشتند وبه آب می انداختند.درطرف دیگر رودخانه نیز پسران جوان درانتظار می ایستادند وهریک بطری را از آب می گرفتند وتاشب ۱۴فوریه با دختری که نام اورا ازاب گرفته بودند درجشن شرکت می کردند و گاهی این اشنایی به ازدواج می انجامید
روایت دوم
همان طور که گفته شد ولن تاین یک کشیش بود ودران زمان ازدواج سربازان قدغن بود واعتقاد بر این بودکه سربازان متاهل جنگجویان خوبی نیستند ولن تاین که فکر می کرد این عادلانه نیست مراسم ازدواج جوانان سرباز را درخفاانجام می داد وبه هر یک گل سرخی هدیه می کرد تا اینکه کلادیوس متوجه این نافرمانی شد و دستور دستگیری و اعدام ولن تاین را صادر کرد ولن تاین به زندان افتاد و در همان جا عاشق دخترنابینای زندانبان شد، این رابطه تاحدی بود که عشق ولن تاین واعتقاد او به پروردگار باعث بازگشت بینایی دختر شد. سرانجام ولن تاین در روز۱۴فوریه اعدام شد ولی قبل از اعدام شدنش نامه ای با امضای(ولنتاین تو)برای دختر نوشت وازآن زمان داستان این عشق نافرجام درفرهنگ عامی رسوخ کرد.اما این ها افسانه هایی هستند که صحت و سقم آن ها مشخص نیست افسانه هایی که هر سال در۱۴فوریه دوباره زنده می شود.
♥️ سمبلهای ولنتاین شامل موارد زیر میباشد:
۱- شکل یک قلب ساده و یا تیر خورده: از آنجـایـی کـه قـلب مرکز احساسات عمیق،اصیل و پر شور است. قلب تیر خورده آسیب پذیری عشق را نشان میدهد. هنگامی که شما از سوی معشوق خود طرد میشود. قلب تیر خورده نشانه پیوند و اتحاد زن و مردنیز می باشد.
۲- کیوپید(CUPID): کـه به شـکل یک کودک برهنه، فربه و بالدار ترسیم میگردد. این کودک شیطان با لبخندی موذیانه تـیـر و کمان نیز با خود حمل میکند. چنانچه یکی از تیرهای این کودک به قلب فردی اصابت کند وی فورا عاشق می شود. کـیوپید در واقع پسر ونوس الهه عشق و زیبایی در افسانه های روم باستان می بـاشد. معنی لغوی آن «آرزو » است. کیوپید برخی اوقات آمور(AMOR) نیز نامیده میگردد. همتای کیوپید در افسانه های یونانی اروس است. (EROS) نام دارد.
۳- کبوتر،قمری و مرغ عشق: این پرندگان نماد وفاداری، پاکی و معصومیت هستند
۴- گل رز: گل سرخ شهبانوی گلهاست. نماد جنگ و صلح، عشق و گذشت.
۵- تور: جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـکـیـل میـداده است. در زمــانهای دیرین رسم برآن بوده که هرگاه دسـتـمال خـانمـی به زمیــن می افتاد مردی که متوجه آن میشده بلافاصله آن را از زمین برداشته و به زن می داد.
۶- گره های عشق: از یک سری حلقه های در هم تنیده و بافته شـده تشکـیـل یـــافته اند. این حلقه ها آغاز و پایانی ندارند و نماد عشق جاودانی و پایدار است.
۷- علامت”X”: این علامت به معنی بوسه در کارت های تبریک و نامه های روز ولنتاین است.
۸- روبان قرمز: این رسم به زمانهای قدیم بازمیگردد که شوالیه ها هنـگـامیکه عـازم جنـگ بودند نوار یا روسری از معشوقه خود دریافت کرده و آن را به یادگار با خود میبردند.
♥️ سالیانه بیش از یک میلیارد کارت تبریک ولنتاین در سراسر جهان رد و بدل میگردد که ۸۵ درصد آنها توسط زنان خریداری میشود.
♥️ سالیانه ۵۰ میلیون گل رز و میلیونها جعبه شکلات در سالروز ولنتاین هدیه داده میشود که اغلب آنها را مردان خریداری میکنند.
♥️ هدایای روز ولنتاین شامل: گل رز و یا دسته گل کوچک، شکلات، کارت تبریک ولنتاین، عروسک، شمع، یک نامه عاشقانه، یک قطعه شعر عاشقانه و یا هدیه کوچک.
♥️ برای جشن گرفتن این روز به یک کافی شاپ و یا برای صرف شام به یک رستوران دنج بروید.
♥️ رنگهای روز ولنتاین شامل قرمز، سفید و صورتی است.
روز ولنتاین بر شما مبارکباد…

پارس گیلدا
ولنتاین

1+
پی سی اسکریپت

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن