عکس و فیلم

آبشار رویایی

از آبشار آموختم در سقوط هم میتوان زیبا و با عظمت بود!

آبشار رویایی:

آبشار رویایی Tvindefossen در نزدیکی شهر voss در نروژ با ارتفاع ۱۵۰ متر

پارس گیلدا

یکی از یباترین جلوه های طبیعت ، قطعا آبشار است.در هر برنامه کوهنوردی و طبیعت گردی وقتی از کنار آبشاری عبور میکنید و خروارها آب را میبینید که از بلندی به پائین پرتاب میشود و انرژی فراوان نهفته در متنش را آزاد و رها میسازد ، ناخودآگاه انرژی نهفته در شما هم میل به آزاد شدن پیدا میکند.رِخوت و سُستی فراموش میشود.گامهایتان محکمتر میگردد و به اهدفتان مصممتر میشوید.درست مثل آبشار که هدفش رود شدن است.برای رودشدن به هر سنگ و صخره ایی میکوبد واز هر ارتفاعی خود را به پائین پرت میکند.سراسیمه و پریشان و خروشان از کوه سرازیر میشود ودر دل دشت به رودی پر آب و آرام تبدیل میگردد و با طمانیه میرود که خود را به آغوش معبود و معشوق خویش یعنی دریا بسپارد.

آبشار رویایی

رفتار رودخانه در کوه پر پیچ وتاب است . وقتی از بالا به رفتار رود نگاه میکنید گویی در کوهستان آنقدر خودش را خم وتاب میدهد چون رقاصه ایی ماهر همه زیبایی اش را در پیچش اندامش به رخ ببیننده میکشد.ولی در دشت اگرچه برای دریا شدن بیقرار است ولی بظاهر آرام و عمیق بنظر میرسد.این خصلت معشوقه است که برای وصلت بظاهر بیقراری نمیکند ولی در باطنش غوغایی برپاست.

لحظه رویایی وصلت رود و دریا را میتوانید در دلتای رود یعنی جایی که رود به دریا میپیوندد ببینید.

کاش رودخانه  را آلوده نکنیم که با چهره ایی سیمین ورخساره ایی زلال وزرین روانه حجله دریایی ش شوند.

آبشار رویایی

مطالب بشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل ، پدر و پدربزرگ ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا