اجتماعی

آموزش

توسعه و آموزش در کنار هم

آموزش:

آموزش،  رکن اساسی را در پیشبرد اهداف هر جامعه بر عهده دارد.یکی از ویژ گیهای بارز کشورهای توسعه یافته، ارائه خدمات شهری مطلوب به شهروندان است.این خدمات ،فارغ از اعتقادات،ملیت و توانمندیهای وسایر خصوصیات فردی و اجتماعی افراد است.بدیهی ست ارائه خدمات به منطور برخورداری از حداکثر کارآیی، لازمه اش بکار گیری استاندارها و همچنین آگاه نمودن شهروندان به استاندارها بمنظور رعایت آن است.مثلا بکارگیری صندلی مخصوص افراد معلول در اتوبوسها،خط ویژه دوچه سواری در پیاده روها و امثالهم که نظایرش زیاد است.

از جمله این نوع خدمات ، موزائیکهای برجسته هست که در پیاده روها و مختص مسیر عبور نابینایان است.که مدتی ست در طراحی و اجرای پیاده روها،مورد علاقه و توجه ارائه دهندگان خدمات شهری در کشورمان است.

سوال اینجاست ایا اجرایی که در این عکسها دیده میشود و گویا چه پیاده رو اش و چه تابلوهای تبلیغاتی اش توسط یک ارگان اجرا شده و نیز واحد نظارتی که کار را بعد از اجرا تحویل گرفته با علم و اطلاع به استاندارها بوده است؟.ایا اصلا موقع اجرا فکر کرده اند که کاربرد این موزائیکهای برجسته چیست؟.یا نه بیتفاوت از کنارش گذشته اند بطوریکه مسیر عبور روشندلان در خیاباتها را به ناکجاآباد ختم کرده اند!

نقش آموزش

قطعا نقش آموزش در این زمینه بسیار پررنگ و انکارناپذیر است.آموزش استاندارها و حقوق شهروندان از همان اوان کودکی تا آموزش حین خدمت کارکنان و پیمانکاران و نیز اطلاع رسانی مناسب به مردم جهت رعایت حقوق همدیگر از ملزومات غیرقابل انکار زندگی توسعه یافتگی ست.

نمونه یک ، منتهی به پایه های تابلوهای تبلیغاتی
منتهی به اختلاف ارتفاع و خطر سقوط
بازهم منتهی به اختلاف ارتفاع و پایه تابلوی تبلیغاتی وخطر زمین خوردگی

پارس گیلدا

آموزش

بیشتر بخوانید

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا