عکس و فیلم

انگیزه

هر قطره که آفتاب دید برخاست...

انگیزه:

انگیزه
انگیزه و شرایط

شرایط مهم نیست انگیزه اهمیت دارد.بقول مولانا :هر قطره که آفتاب دید برخاست….

عکس:ارتفاعات گیلان

پارس گیلدا

همه ما در زندگی روزمره خود از اطرافیان ،دوست یا آشنا کرارا شاید شنیده باشیم که اگر منهم فلان شرائط را میداشتم چنین و چنان میشدم و…

واقعیت قضیه این است که درست است که شرائط تعلیم وتربیت ومیزان امکانات و نوع تخصیص دهی آنها به آدمها در رشد و ترقی آنها موثر و مفید است ولی اینگونه نیست که هرکسی که ترقی وپیشرفت کرد و به مراتبی از پیشرفت نایل شد تحت شرائط مطلوب نشوونما کرده و بکمک امکانات فراوانش به مدارج ترقی دست یافته است.

هر قطره که آفتاب دید برخاست…

همیشه گفته وبازهم میگویم طبیعت بزرگترین مدرس وآموزگار ما انسانهاست.طبیعت به این سوال پاسخ میدهد که حتی میتوان با کوچکترین امکانات در صورتیکه شرایط مهیا شودبه شایستگی تمام به رشد و نمو پرداخت.شاید شما هم گلهای زیادی را در باغچه یا گلدان خانه کاشته باشید بموقع به آنها کود و خاک وآب داده باشید و رسیدگی را به حد اکمل در حقشان روا داشته باشید ولی شاهد رشد آن گل یا گیاه نباشید. از این بابت آه و حسرت بخورید.در عوض در طبیعت گیاهان و گلهای وحشی را در جای جای آن مشاهد میکنید که به محض دیدن نور سر از یخ بیرون آورده وبه آفتاب سلام داده اند.

انگیزه

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا