دانستنیها

اولین پرواز

اولین پرواز

اولین پرواز:

اولین پرواز
اولین پرواز بشر در یکصد و هفده سال پیش توسط چنین ماشینی صورت گرفت…!

یکصد و هفده سال پیش در همین تاریخ برادران رایت برای اولین بار توانستند با وسیله پرنده‌ی ساخت خودشان در ارتفاع 4 متری به مدت 12 ثانیه پرواز کنند و پرواز انسان از اینجا شروع شد…

امروز بعد از گذشت کمتر 120 سال به فکر سفر به دیگر کرات آسمانی هستیم! آیا 120 سال پیش کسی تصور می‌کرد یک روز انسان به فضا برود؟. شما برای 120 سال دیگه چی پیش بینی ‌میکنید؟.امروزه بشر بجد در صدد یافتن راهی جهت سفر به کُرات دیگر است.برخی از محافل علمی و قطبهای اقتصادی پا را فراتر نهاده و حتی برنامه داده اند که تا سال 2050 این آرزو یعنی سفر وحتی اسکان انسان در کرات دیگر مثل مریخ محقق خواهد شد.

از طرف دیگر در آخرین روزهای سال 2021 تلسکوپ غول پیکر جیمز وب به فضا پرتاب شد.از جمله ماموریتها مهم این تلسکوپ جستجوی حیات در کُرات دیگر است.بدین ترتیب بشر عصر جدیدی از پیشرفت را آغاز کرده که میتواند پنجره ایی جدید به جهان بر روی او بگشاید وحتی سبب شود که به اشکال دیگر حیات برپایه عناصر غیرکربنی پی ببرد چیزی که مدتهاست برخی دانشمندان در پی آنند.

پارس گیلدا
اولین پرواز

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا