علمی

باتری نانو الماس

باتری های شارژی نانو الماس NDB

باتری نانو الماس:

شرکتی  NDB که در زمینه انرژیهای پاک در کالیفرنیا  فعالیت میکند اعلام کرده است که نوع تازه ایی از محصولات خود را به مرحله تولید رسانیده که در صورت راهیابی به بازار فن آوری ، انقلابی شگرف در این عرصه محسوب میشود.

باتری تولیدی این شرکت نانوالماس نام دارد. در ساخت آن از الماسی متفاوت از الماس طبیعی استفاده شده است.در ساخت این الماس طبیعی ،کربن ۱۴ که تا حالا ماده ایی بی ارزش بوده بکارگرفته شده است.این ماده بفور در زباله های هسته ایی نیروگاههای اتمی یافت میشود.عمر متوسط این باتری ها را(بسته به نوع کاربرد)گاهی تا ۲۸۰۰۰سال تخمین زده اند.

چنانچه مراحل تولید این باتری در مقیاسهای متفاوت و کاربردهای متنوع کامل شود میتواند جاگزین پاک ومناسبی بجای سوختهای فسیلی درهمه عرصه هاشود.

باتری های شارژی نانو الماس NDB

نیما گلشریفی مدیرعامل استارت آپ NDBمیگوید انرژی این باتریها از ایزوتوپهای رادیو اکتیو مورداستفاده در راکتورهای هسته ایی بوده و پرتوافشانی آنها کمتر از پرتو افشانی طبیعی ایزوتوپهاست. در عین حال وجود لفافه الماس مصنوعی باعث کاهش پرتوافشانی و افزایش سطح ایمنی استفاده از این نوع باتری هاست ودر نتیجه خطری متوجه انسان و محیط زیست نخواهد کرد.

در حال حاضر شرکت تسلا باتری خودروهای خود را تا هشت سال تضمین میکند ولی مدیرعامل NDBمیگوید این باتریها برای این منظور( کاربرد در خودرو) تا ۹۰ سال میتوانند عمر مفید داشته باشند.

گفتنی ست NDB مخف Nuclear Diamond Cell میباشد.

پارس گیلدا
باتری نانو الماس

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا