امثال و حکم

ببخش

ببخش حتی اگر فکر میکنی حق با آنان توست...!

ببخش:

دیگران را ببخش،
حتی وقتی متاسف نیستند.
بگذار حق با آنان باشد،
اگر این چیزیست که به آن نیازمندند…

اشو

پارس گیلدا

شاید در زندگی روزمره خود با آدمهایی طرف شویم که بنوعی آزرده خاطرمان سازند وکدورتی در قلبمان ایجاد نمایند.این کدورت ممکن است اندیشه انتقام و مقابله به مثل را در ذهنمان متبادر سازد وما را برای انجام عمل متقابل مترصد نماید.در تمامی این مدتی که ذهن ما بدنبال پیدا کردن فرصت برای انتقام است تمامی تارپود وجودمان در اندیشه آن انتقام میسوزد.انرژی زیادی از ماصرف میشود.در واقع بخشی از عمر ما  صرف تلف شدن برای انجام کاری ست که هیچ فایده ایی در پی ندارد.

بخشیدن بهترین کار است

بخشیدن افراد، بهترین و سالمترین کاری ست که ما نه برای آنها که برای خاطر خود وسلامتی ما انجام میدهیم.روح و روان ما آسوده خاطر خواهدشد.جوارح بدن ما به زندگی روزمره خود خواهد پرداخت.در واقع با بخشیدن هزینه ایی برای کاری که هیچ سودی در پی ندارد انجام نداده ایم و بنوعی حتی در این معامله سود هم کرده ایم وآن حفظ سلامتی روح و روان خود هست.

این روش مواجهه با آدمها بهترین روش تعلیم وتربیت است.تاثیر خود را روی مخاطب خواهد گذاشت.ای بسا منبعد کمتر بدنبال روشهای تخریبی دیگران باشند.یک جامعه توسعه یافته متشکل از انسانها توسعه یافته است.توسعه یافتگی از گذشت توام با آگاهی شروع میشود.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا