محیط زیست

بحران زباله

داستان پایان ناپذیرزباله

بحران زباله:

معضل زباله وضرورت اتخاذ تدبیری درخصوص آن که بنظر میرسد دیر شده است…!

قطعا در کنار همه بحرانهایی که حیات جامعه ما را در آینده ایی نه چندان دور تهدید میکند بحران فوق هم عرض اندام میکند.!.

اگر دولتمردان در جهت پیدا کردن راه حل این معضل و ساماندهی و بازیافت آن فکری نکنندو مردم با پخش انواع واقسام زباله های متنوع مخصوصا زباله های پلاستیکی تجدید ناپذیر به طبیعت،به این بحران دامن بزنند قطعا همانند این ماهی کوچولو که در داخل این دستکش پلاستیکی یکبار مصرف که در دریا رها شده بود گیر افتاده، اسیر خواهیم شد.

معلوم نیست در آن زمان در کنار همه الویتهایی که جامعه دارد ایا اصولا منابعی جهت مواجهه و مدیریت این بحران وجود خواهد داشت یا خیر؟.

داستان پایان ناپذیرزباله

معضل زباله،بحران آب،بحران ریزگرد،محدود شدن روز بروز منابع وتغییر اقلیم از اساسی ترین تهدیدها حیات جوامع  توسعه نیافته و حتی در حال توسعه است.آثار و عوارض ضعف مدیریت در خصوص موارد فوق ونیز سهل انگاشتن هشدارهای کارشناسان ذیربط در زمینه دغدغه های زیست محیطی در سالها گذشته پیرامون معضلات یاد شده سبب شده که آثار ونشانه های بحرانهای یاد شده همزمان با طلوع قرن نو نمایان و عیان گردد.

بدیهی ست رفع این معضلات تدبیر ،برنامه و منابع عظیم و مدیریت علمی و هدفمند  میطلبد.

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

پی سی اسکریپت
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا