برش کتاب

برباد رفته

ماگارت میچل و رمان برباد رفته

برباد رفته

این خانم اسمش مارگارت میچل هست. سال ۱۹۲۶ شوهرش از دست کتابهایی که او میخواند خسته میشود (چون آوردنشن از کتابخانه با ایشون بود) و بهش میگه:
بجای این همه کتاب خوندن، بنشین یکی بنویس!»
ایشان هم یکی مینویسد و میشود: رمان بر باد رفته!

تصویر روی جلد نخستین چاپ کتاب برباد رفته

پارس گیلدا

گاهی هم انسانها برغم برخورداری از پتانسیل بالقوه جهت انجام کارها ، نیاز به نیرومحرکه ایی ولو کوچک دارند. محرکی که سبب آزادسازی آن انرژی بالقوه و تبدیل آن به بالفعل شود.این محرک گاهی از طرف اطرافیان و زمانی با الهام از حرفی،نوشته ایی،متنی،صحنه ایی،منظره ایی و یا هرچیز دیگر است بطوریکه به طریقی بتواند چاشنی منبع عظیم انرژی را متاثر سازد و منجر به آزادسازی آن گردد.شاید شوهر خانم مارگارت میچل در ابتدا فکر نمیکرد حرفی که میزند تا این اندازه میتواند تاثیرگذار باشد.او بیشتر این جمله را از روی گلایه واعتراض مطرح کرد ولی تاثیر مثبت همین یک جمله ناشی از نگرش منفی او به اقدام خانم میچل تاریخ ساز شد.

رمان برباد رفته اثر مارگارت میچل نویسنده زن آمریکایی که از روی آن فیلم هم ساخته شده است بدون شک یکی از ماندگارترین آثار ادبی جهان است.این اثر در سال ۱۹۳۷ برنده جایزه ادبی پولیتزر شد.

برباد رفته

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا