امثال و حکم

تاریخچه فحش

افلاطون و حل مشکل نزاع بین افراد

تاریخچه فحش

در افسانه هاي كهن آمده كه تا زمان افلاطون فحش وجود نداشت، قبل ازآن ، مردم در دعواها همدیگر را می کشتند. افلاطون انديشيد كه اگر جهان بر همين منوال پيش برود از نسل بشر چيزي باقي نخواهد ماند. لذا فحش را اختراع کرد. از آن ببعد تعداد قتل ها خیلی کمتر شد. به دلیل اینکه طرفین دعوا ، عقده خود را با این وسیله تازه اختراع ، خالی می کردند و احتیاج به شمشیر و نیزه نبود ».
حالا متوجه شديد چرا بعضي افراد زياد عمر ميكنند؟!.

پارس گیلدا

مطلب بالا اگرچه جنبه افسانه ایی داشته و باورپذیر نیست ولی حکمتی مهم به همراه دارد.آن اینکه بسیاری از مخاصمات و نزاع ها با گفتمان حل میشود.حالا اگر گفتمان در راستای حل مشکل باشد چه بهتر .اگر در جهت و همراهی با نزاع باشد سبب عقده گشایی شده و بازهم درصد درگیری و مخاصمه فیزیکی را کم میکند. اگرچه صد در صد منجر به ترک مخاصمه و ختم قائله دعوی نخواهد شد.گاهی هم سبب تشدید آن میشود.ولی به هرحال این از ارزش گفتمان چیزی کم نمیکند.

امروزه پیشرفت جوامع بشری و افزایش سطح آگاهی های  عمومی و روند رو به رشد درک وشعور انسانها در جوامع بشری سبب کاهش درگیری های فیزیکی و فصل الخطاب قرار دادن قانون جهت احقاق حقوق تضییع شده،مورد عنایت همگان است.طبعا کسانیکه کماکان به این رشد نرسیده باشند باید تاوان ندانم کاری وعدم آگاهی خود را بپردازند که گاهی نیز میتواند جبران ناپذیر باشد.

تاریخچه فحش

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا