اجتماعیمحیط زیست

ترک سیگار

تبلیغ ترک سیگار

ترک سیگار:

تبلیغ بسیار جالبی برای ترک دخانیات که خالقش یک میلیون دلار برنده شد!

 پارس گیلدا

شاید به جرات بتوان ادعا کرد که یکی از  بدترین دستآوردهای بشریت مواد مخدر باشد.متاسفانه تجارت این موارد در دنیا یکی از پرسودترین و وسوسه انگیزترین تجارتهاست. سالانه پول زیادی به سمت سوداگرانش هدایت کرده واز آن طرف عده زیادی هم قربانی میگیرد.در سالهای اخیر حضور تکنولوژی در ساخت این مواد سبب شده که انواع صنعتی آنهم به بازار آید .صنعتی اش بسیار مُهلکتر و کُشنده تر از نوع سُنتی این مواد است.

باورهای و القائات غلط مخصوصا در جوامعه توسعه نیافته و در غیاب روشنگریهای به موقع و نبود تعلیم وتربیت اصولی، اکنون وبیش ار هر زمان دیگری پای این مواد را به جمع قشر کودکان ونوجوانان باز کرده است.این امر موجب بروز یک فاجعه ملی شده است بطوریکه کنترل اعتیاد از دست دولت خارج و به حال خود رها شده است.

متاسفانه باید گفت که شروع قضیه از سیگار است.سیگار و قلیان که بصورت عادت وتَفنُن مورد استفاده بسیاری از خانوارها در محافل خصوصی ودورهمی قرار میگیرد این رفتار مذموم را در ذهن کودکان ونوجوانان موجه و مطلوب جلوه میدهد.آنان را به سمت استفاده از این مواد مُضر دود آفرین سوق میدهد.زمینه سازی اعتیاد بسیاری از افراد به مخدرهای کشنده و  خانمان برانداز از همین قلیان وسیگار است.

تبلیغ ترک سیگار

همانطوریکه که گفته شد بدلیل سود هنگفت نهفته در تجارت این مواد،خیلی ها از قِبِل این ماده، تجارت مرگ میکنند.برخی دولتها و عواملشان نیز در این داستان حضور فعال دارند.چقدر پسندیده است تبلیغاتی از نوع فوق باعث روشنگری وآگاهی رسانی شده و از تسری روز افزون فاجعه،حداقل تا مقدار کمی هم که شده بکاهد.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا