عکس و فیلم

تولددوباره خورشید

تولددوباره خورشید

تولددوباره خورشید
عکس:8-6-99
جاده ماسوله به خلخال(منطقه خارند).

پارس گیلدا

یکی از زیباترین صحنه ها در طبیعت طلوع خورشید در سرگاهان است.این موهبت در شهر حاصل نمیشود.چرا که وجود آسمانخراشها وبرجهای چندین طبقه مانع از رخ نمودن آفتاب است.ولی در طبیعت و در یک صبحی که آسمان صاف است این امر براحتی میسر است.کافی ست نظری به سمت شرق یا شمال شرق دوخته و دقایقی محو زیبایی این زیباترین تصویر روز شوید.

هرچقدر بالا وبالاتر باشید این شانس را دارید که زودتر از دیگران خورشید را ببینید .قله ها و نوک قله ها اولین نقاط زمین هستند که اولین سلام را به خورشید میدهند.کمی بالاتر از ابرها،آنجا که مولکولهای ناب اکسیژن زیر پاهایتان در حال رقصند و خورشید نیز در حال طلوع میباشد بهترین چهره طبیعت شکل میگیرد.

جلوه های ناب طبیعت

یکی از جلوه هائیکه که به کوهنوردان وطبیعت گردان انرژی میدهد که روز گرم آفتابی یا سرد برفی را با شور وذوق فراوان،کوره راه کوهستان را پیموده و با شادابی صبح کوهستان را به غروبی زیبا و فراموش نشدنی بدل کنند مشاهده همین جلوه هاست.سحرگاهان و طلوع دل انگیز خورشید همیشه الهام بخش شعرا و گویندگان و سلاطین طبع و احساس بوده است.بخش زیادی از سروده های شعرا به این جلوه ناب طبیعت اختصاص دارد.

تولددوباره خورشید

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا