امثال و حکم

دستان کثیف وپولهای تمیز

دستان کثیف نشانه پولهای تمیزند..!

دستان کثیف وپولهای تمیز

پارس گیلدا

دستان کثیف وپولهای تمیز

پارس گیلدا

در طول تاریخ،در جوامع بشری پولهایی که از محل کار و رنج وزحمت و تلاش بدست می آمده اند جزو سالمترین وبلکه مقدسترین پولها بوده اند.این پولها ثمره عرق ریزی وکار قانونمند بوده و هستند.برانها هیچ شک وشبه هایی وارد نیست.آنان که شبانه روز برای بدست آوردن لقمه نانی ناگزیر به کار یدی یا فکری اند هم برای ارتزاق خود وخانواده شان و پیشرفت ملک و ملتشان زحمت میکشند و مو جبات رشد و شکوفایی اقتصاد  وتولید و بهبود خدمات برای مردم میشوند.هم اینکه به بهبود کیفیت زندگی در مدار سلامت کمک میکنند.

زندگی ناسالم وکسب درآمد از محل هایی که موجبات تباهی اخلاق و درهم شکنی پایه های اقتصاد سالم مملکت را رقم بزند موجب عمیقتر شدن شکاف طبقاتی ودر نتیجه توزیع نامتوازن ثروت در جامعه میشود.اگرچه دستانی که این نوع ثزوت را بدست می اورند لطیف و ظریفتند ولی نتیجه اعمالشان جامعه و اخلاقیات آنرا خراب و به فنا ونابودی میکشاند.

امروزه پولشویی بر مبنای معاملات و تجارت ممنوعه معضلی برای همه جوامع است .در این میان جوامع در حال توسعه که بنیه اقتصادی ضعیفتری دارند بیشترین ضرر را کرده ومردمانش بیشتر آسیبها را میبینند.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا