عکس و فیلم

روز جهانی عکس

روز جهانی عکس

روز جهانی عکس:

نوزدهم اگوست روز جهانی عکس و عکاسی ست.فیلم و ویدئو هیچوقت نتوانسته جای عکس و عکاسی را بگیرد.بعبارتی پیامی که یک عکس میتواند به بیننده خود منتقل کند از عهده و ظرفیت فیلم خارج است.عکاسی هم فن هست وهم هنر.

بعبارتی یک عکس زمانی میتواند پیام را با حداکثر تاثیرگذاری به بیننده منتقل کند که آمیزه ایی از این دو باشد.کادربندی مناسب،توجه به نور،انتخاب مناسب سوژه،اقدام سریع و بموقع،تنظیمات خوب و دوربین و… از پارامترهای اصلی مورد نیاز یک عکس خوب است.

عکاسی در کوه و هنگام کوهنوردی هم مشکلات خاص خودش را دارد.اینکه همه در حال رفتن هستند و عکاس باید بگردد سوژه را پیدا کند و خود را از گروه کنار بکشد ودوربین خود را تنظیم کند و عکس بگیرد وبعد جمع کند و سریع خود را به گروه برساند .ضمن اینکه عوامل جوی مثل باران وبرف و حتی باد شدید نیز از مزاحمان همیشگی عکاسی هستند .

گاهی اتفاق می افتد که باید از بدیع ترین سوژه ها بواسطه رعایت احتیاطات کامل صرفنظر کرد.

یکی از سوژه های مورد علاقه عکاسان، سوژه قرار دادن عکاس دیگر در حین عکاسی و در واقع شکار صحنه و سوژه است که در این پست تعدای از این سوژه ها نشان داده میشود…
روز جهانی عکاسی بر تمامی عکاسان و عکس دوستان مبارکباد…

استفاده از فرصت
شکار شکار سوژه…!
چقدر لذت بخش است این خواب موقع برگشت
منکه معلومه در ارتفاعات لیلاکوه از کی دارم عکس میگیرم ولی دوستم آقای رزاقی را نمیدانم…!
این جوجه کباب کمپ شلم آجار شفت هم خیلی حال داد.جایتان خالی

پارس گیلدا
روز جهانی عکس

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا