دانستنیها

روستای کشیت

کرمان و روستای کشیت

روستای کشیت استان کرمان بهشتی در دل کویر لوت کرمان، از توابع بخش گلباف در جاده کرمان بم واقع شده است.عکس هوایی این روستا شبیه درختی میماند همراه ریشه های خود که گویی در این نقطه از کویر سبز شده است.

این روستا در مسیر جاده ابریشم قرار دارد. همیشه عبور از آن نقطه به لحاظ وجود راهزنان و دزدان در دل مسافران آن وحشت ایجاد میکرده است.

روستای کشیت
روستای کشیت از توابع بخش گلباف استان کرمان و به فاصله 170 کیلومتری آن واقع شده است.

از ویژگی های بارز این روستا آبشار معروف آن میباشد که پیدایش آن در این نقطه از کویر خشک لوت از عجایب روزگار است.

پارس گیلدا

میدانیم کرمان از استانهای حاشیه کویر است ومشخصه بارز آن کم آبی ست.به همین خاطر با اینکه از لحاظ وسعت استان پهناوری میباشد ولی تراکم جمعیتی آن در واحد سطح کم است.کمبود آب و بنابراین فقر فضای سبز در استان همزمان با وزش بادهای فصلی و غیر فصلی حرکت و جابجایی خاک وآلودگی هوا را به همراه دارد.اینکه در چنین وضعیتی، روستایی در دل کویر با شرحی که وصف آن گذشت وجود داشته باشد که در آن آب و آبشاریافت شود ونیز شکل روستا از هوا شبیه یک درخت و ریشه هایش باشد شاید بنوعی یک پدیده بدیع و جالب توجه باشد.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا