علمی

ز کجا آمده ام

ز کجا آمده ام،به کجا میروم

ز کجا آمده ام:

یکی از سوالات بسیاراساسی که بشر طی سالیان گذشته وحال حاضر چه بدون تکنولوژی و چه باکمک تکنولوژی درصدد یافتن پاسخ آن است این سوال است که:
ایا در کُرات دیگرهم تمدن وجوددارد؟.
اگردارد ایا گردانندگان آن تمدن مثل ما از نوع انسان هستند؟.
واگر باز پاسخ مثبت است ایا از ما پیشرفته ترند یا عقبتر؟.

قطعا پاسخ به این نوع سوالات میتواند نسل انسان را از سردرگمی بیرون بیاورد.سردرگمی که در حال حاضر گریبان بشر را گرفته این است. از کجا آمده است؟.چرا آمده است؟.توسط چه کسی آمده است؟. وبالاخره به کجا میرود؟!.

ز کجا آمده ام،به کجا میروم

ایا واقعا نسل بشر توسط موجودات هوشمند دیگر که در کُرات دیگر هستند تحت نظر وکنترل است؟.ایا انسان و تمدن انسانی محصول یک پروژه آزمایشگاهی موجودات هوشمند پیشرفته تری ست؟.

 “در سال ۱۹۶۱یازده نفرازبرجسته ترین دانشمندان جهان که در میان آنان ملوین کلوین برنده جایزه صلح نوبل هم قرارداشت،موفق به ارائه فرمولی شده اند که به فرمول گرین بنگ معروف شد.

آنها برای هریک از اِلمانهای فرمول خویش دو مقدار حداقلی و حداکثری در نظرگرفتند.درپایان اثبات کردندکه درجهان هستی، حداقل ۳۰ وحداکثر۵۰۰۰۰۰۰۰تمدن وجود دارد. از این تعداد چهل دسته از آنها در جستجوی همند.‌!”

مطالب داخل گیومه اقتباس از کتاب ارابه خدایان،تالیف اریک فون دانیکن است.این کتاب توسط سیامک بودا ترجمه شده است.مطالب مربوط به صفحات ۲۱۱ الی 213 میباشد.

 

ز کجا آمده ام

پارس گیلدا

 مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا