دانستنیها

سنگ کلیه

سنگ کلیه و پیامدهای آن

سنگ کلیه
تصویر بی‌نظیری از سنگ کلیه زیر میکروسکوپ

پارس گیلدا

یکی از عوارضی که همیشه مزاحم سلامتی آدمها در هرسنی بوده است عارضه سنگ کلیه میباشد.صرفنظر از فیزیولوژی بدن آدمها که بعضا کلیه شان به اصطلاح سنگساز میباشد دلیل دیگر آن برمیگردد به آب آشامیدنی ناسالم مصرفی و نیز رژیم غذایی و عادات زندگی.قطعا استفاده از آب سالم و نیز مصرف معقول و متناوب حداقل دو لیتر آب در روز عامل مهمی جهت ششتشوی این عضو حیاتی بدن و سالم نگهداشتن آن هست.این امر میتواند به سلامت نگهداشتن کلیه ها کمک شایانی کند و نیز از تحمیل هزینه های گزاف بر گرده ما جلوگیری کند.

تغییر رویه و عادات زندگی متناسب با گذشت زمان و افزایش سن بمنظور حفظ سلامتی از اهم مهمات و اوجب واجبات است.نیز یکی دیگر از روشهای سلامت نگهداشتن کلیه ها انجام تحرکات بدنی معقول مثلا پیاده روی روزانه و نرمشها و کششهای بدنی ست.مبادرت به انجام حداقل یک ورزش از میان رشته های ورزشی متناسب با سن و توان بدنی و عادت کردن به انجام چنین فعالیتهایی در روز ضامن حفظ سلامتی ماست.

ضرورت حفظ سلامتی آحاد جامعه از برنامه های غیرقابل اجتناب کشورهای توسعه یافته است. دولتها علاوه بر لحاظ نمودن تدابیر لازم در برنامه سلامت عمومی مردم در امر آموزش و تدوین برنامه های آموزشی و پوسترهای تبلیغی فرهنگی هم به این مهم توجه مهم معطوف میدارند.امری که در کشورها توسعه نیافته متاسفانه مغفول است.
سنگ کلیه

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا