امثال و حکم

قصد ازدواج

مردی قصد ازدواج داشت

قصد ازدواج:

گويند شخصي قصد ازدواج داشت. پس به یک بنگاهی مراجعه کرد که روی آن نوشته بود «بنگاه همسریابی». آن شخص در را باز کرد و وارد اتاقی شد که دو در داشت.
روی یکی نوشته شده بود«زیبا و خوش تيپ » و روی دیگری «زشت و بد تركيب ». در زیبا را فشار داد و وارد اتاق شد. دودر دیگر دید. روی یکی نوشته شده بود”ثروتمند ودارا ” وروي ديگري نوشته شده “فقير ودرمانده”.در ثروتمند را باز كرد ودو در ديد. «تحصيلات عاليه» و «بيسواد».از در تحصيلات عاليه وارد شد و ايضاً دو در ديد.”جوان” و “پير”.از در جوان وارد شد ودو در ديد.”مطيع ورام” و ياغي وسركش وبالاخره از در مطيع ورام رفت داخل ويك آئينه قدنماملاحظه كرد كه بر بالاي آن نوشته شده بود”با اين توقعات بهتر است اول نگاهي به خودت بيندازي!!.

پارس گیلدا

انسانها همیشه آرمانگرا هستند .در واقع بدنبال برترینها و بهترینها هستند. بدون اینکه یک خود ارزیابی انجام بدهند ببیند که آیا چیزی که در پی آنند خودشان شایستگی و لیاقتش را دارند یا خیر؟.اگر ما بجای بالابردن سطح انتظارات وتوقعات خود مبادرت به بالابردن سطح توانمندیها و توانایی خود بکنیم قطعا شایسته بهترینها درحد و اندازه خود و توقعاتمان خواهیم بود.

قصد ازدواج

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا