دانستنیها

مدرسه مورچه ها

مدرسه مورچه‌ها:

مورچه‌ها تکنیک‌هائی در آموزش دارند که بسیار جالب است. مورچه‌ها هم مثل آدم‌ها، معلم دارند!.
جالب‌ترین کشف دانشمندان این است که مورچه‌های معلم، خود را با سرعت دانش‌آموزان تنظیم می‌کنند و قبل از شروع درس بعدی، به این اطمینان می‌رسند که بچه مورچه، درس قبلی را خوب یاد گرفته باشد.

در دنیای ما آدم‌ها، شاگرد برای یادگیری، هزینه می‌پردازد اما بین مورچه‌ها، این معلم است که باید هزینه بپردازد و آن کند شدن سرعت خودش است!. مورچه‌ها موقع راه رفتن اثری از خود به جا می‌گذارند و به این وسیله مورچه‌های دیگر را به سمت غذا راهنمائی می‌کنند.به همین خاطر یک مورچه معلم که ماده است، کار راهنمائی هر نفر را به عهده می‌گیرد.او مورچه‌های تاز‌ه‌کار را پیدا کرده و در گروه قرار می‌دهد و آموزش آنها را شروع می‌کند.

مدرسه مورچه ها

این دانش‌آموز هر چند لحظه یک‌بار موقع راه رفتن می‌ایستد و با پاهایش به شکم و پاهای مورچه معلم می‌زند تا به او نشان دهد که حرکت را ادامه دهد و اگر این کار را انجام ندهد، مورچه معلم می‌ایستد.وقتی فاصله بین این دو خیلی زیاد می‌شود، معلم سرعتش را کم و مورچه جدید سرعتش را زیاد می‌کند.معلم در واقع با این کار از خودگذشتگی می‌کند چون در حالت عادی سرعتش ۴برابر آن است. این مورچه جدید آن‌قدر درسش را خوب یاد می‌گیرد که می‌تواند خودش معلم شود و جریان اطلاعات را در مورچه‌ها حفظ کند

می‌بینید که طبیعت بهترین امکانات را حتی برای کوچک‌ترین موجودات جهان به وجود آورده است. پس از این به بعد حسابی مواظب زیر پایتان باشید چون ممکن است یک خانم معلم را له کنید و کلاس درس را تعطیل!

پارس گیلدا
مدرسه مورچه ها

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا