علمی

مشاهده زباله در مریخ

مشاهده اولین زباله در مریخ که دانشمندان را به وجود حیات در این کره به شک انداخت!

مشاهده زباله در مریخ:

مخابره یک تصویر غیرمنتظره از سطح مریخ توسط کاوشگر پشتکار(استقامت:Perseverance)گویای وجود یک شی نقره ایی شکل در سطح این کره است.این تصویر در تاریخ 13 ژوئیه 2022 یعنی 23 خرداد 1401به دست دانشمندان ناسا رسید.این تصویر از بابت منشا شی که شبیه به فویلی ست که به صخره مریخی چسبیده است محققان ذیربط را به فکر فرو برد.

دانشمندان ناسا ابتدائا ظن اینرا داشته اند که این شی میتواند منشا حیات در این کره باشد.اما ادامه کاوشها آنها را متقاعد نمود که این شی نمیتواند منشا حیات فرازمینی ها در این کره باشد.تیم کاوشگر استقامت احتمال زیاد میدهند که این تکه براق فویل شکل میتواند بخشی از سپر محافط حرارتی این مریخ نورد باشد.بخشی که به هنگام فرود مریخ نورد از بدنه آن جدا شده وتوسط بادهای مریخی به این نقطه منتقل شده است.

زباله ،اولین یادگار انسان روی مریخ!

بدین ترتیب نام بشر بعنوان اولین موجودی که در سطح کره مریخ از خود زباله برجای گذاشته است ثبت شد.

گفتنی ست مریخ نورد استقامت که در تاریخ 30 ژوئن 2020 به مریخ پرتاب شد ماموریت دارد در خصوص جستجوی حیات یا امکان آن در این کره فعالیت نماید.این مریخ نورد یادشده که به اندازه یک اتومبیل سواری میباشد همچنین برای انجام برنامه های خود مجهز به دوربینهای متعدد،میکروفن ،دستگاه تشخیص اکسیژن و نیز  هیلی کوپتری بنام نبوغ میباشد.

مریخ نورد استقامت ارسال عکسهای تحقیقاتی خود از سطح مریخ را از تاریخ 18 فوریه 2021(اول اسفند 1399)همزمان با فرود خود در سطح این کره آغاز کرد.

پارس گیلدا

مشاهده زباله در مریخ

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا