پیش در آمد

پیش در آمد

پیش در آمد:

میگویند هنگامی که در آمریکا همه در جستجوی طلا بودند ، یک نفر با فروش “بیل و کلنگ” میلیونر شد، اما هیچکس طلا پیدا نکرد!.
متفاوت اندیشیدن راهکار موفقیت هاست..!.
در این وب سایت که فعلا بصورت آزمایشی راه اندازی شده است ،تلاش داریم بکمک همه دوستان واندیشمندان وبازدید کنندگان در حوزه های علم و هنر و فکر و اندیشه در مورد موضوعات متفاوت ترجیحا موضوعاتی که حیات جامعه مارا ازجنبه های اقتصادی و فرهنگی تهدید میکند روشنگری کنیم.امروزه شاید موضوعاتی نظیر ریزگردها،زباله،خشکسالی و کم آبی ،گرم شدن زمین و ترافیک و آلودگی هوا، و…دغدغه قاطبه مردم ما نباشد.دلیل آنهم سیلان مشکلات اقتصادی و معیشتی متنوعی هست که اندیشه اکثریت مردم را به خود مشغول داشته است.

خودسازی مقدم بر دیگرسازی

ولی واقعیت موضوع این است که اگر در کنار همه ناملایمات فعلی چنانچه جایی در ذهنمان جهت فکر کردن به اینده زمین وزندگی نسل نو وآینده باز نکنیم و در شبانه روز حتی در حد چند لحظه به کارهایی که خود میتوانیم در جهت کمک به حل این معضلات کنیم ،اختصاص ندهیم قطعا در قبال این قصور پاسخی نخواهیم داشت.
میگویند که روی قبر کشیش کلیسای وست مینستر در انگلیس از قول وی نقل شده است که :زمانیکه که کودک بودم آرزویم این بوده است که روزی برسد و بتوانم جهان را تغییر دهم.!نوجوان که شدم فهمیدم جهان برای من خیلی بزرگ است همین انگلستان را تغییر بدهم کافیست!.در جوانی به تغییر لندن ودر میانسالی به تغییرات وست مینستر اکتفا کردم .اکنون که عمرم بسر آمده ودر آستانه ترک این جهان هستم به این نتیجه رسیدم که چنانچه اگر از اول به فکر تغییر خود بودم شاید الان در جهان تاثیر کافی گذاشته بود.!

پیش در آمد

این نکته بسیار مهمی است که این کشیش در انتهای عمرش به آن دست یافته بود.واقعیت این است که همه ما در زندگی روزمره دوست داریم دیگران را به اخلاق ومنش ورفتار وپندار خود دعوت کنیم .دنیارامطابق میل خودمان بسازیم. حال آنکه غالبا آنچه را که خود مشغول به دعوت به آنیم عمل ننموده و یا اصلا معلوم نیست نتیجه عمل به آن چه باشد!.اگر هرکس بتواند خود را مطابق الگوی خودش طوری بسازد که در جایگاهی که هست وظایفش را به نحو احسن انجام دهد وکیفیت حضورش در این جهان برای دیگران موثر افتد قطعا محوریت پیدا میکند ودیگران را به مشی خود جذب خواهد نمود.

لزوم باور به بهتر شدن

اگر بشریت به این باور برسد، قطعا موفقیت بزرگی عاید جهان و جهانیان میشود واینهمه جنگ و جنگ طلبی و توسعه طلبی وخونریزی در جهان اتفاق نخواهد افتاد.این امر بنظر من شدنیست مشروط به اینکه همه ما در هر جا و هر موقعیتی که هستیم خود را در قبال اعمالمان مسئول بدانیم.کارمان را با کیفیت واصول واسلوب علمی و عرفی و قانونی انجام دهیم.
البته بخش زیادی از این مسئولیت آگاهی رسانی وآموزش بر عهده دولت و نهادهای دولتیست که مسئولیت در این زمینه دارند. ولی ما در این سایت بدون توجه به اینکه دنبال مقصر باشیم دنبال راهکارهای مسالمت آمیز جهت اطلاع رسانی و ترویج و توسعه فرهنگ درست زیستن هستیم.

در راستای زندگی با کیفیت

درست زیستن به مفهوم اشنایی بااصول واداب زندگی سالم و مسالمت آمیز توام با تفاهم و تعامل با همنوع،یعنی رعایت حقوق شهروندی،یعنی اشنایی با منابع به مفهوم عام آن وتلاش جهت حفظ و نگهداری و بهره برداری احسن از آن،یعنی اجتناب از رانت ورابطه بازی در انجام کارها وامور وکسب اگاهی در رابطه با منافع ملی و رعایت حریم منافع فردی و مواظبت جهت رعایت مرزبندیهای منافع فردی و ملی ،درست زیستن یعنی کسب اگاهیهای روزمره جهت ارتقای دانش شخصی ازطریق مطالعه و مطالعه و مطاله وبکارگیری این آموزه ها در جهت ارتقای کیفیت زندگی وکیفیت خدمات مورد ارایه به مشتریان و مراجعه کنندگانمان ..

پیش در آمد

سعی خواهیم داشت که مطالب مورد ارایه  مستند و حتی المقدور باذکر مآخذ و منابع باشد.
قطعا شایعه و توهین وافترا دراین سایت جایگاهی ندارد.نوآوری وتازه ترینها ، اساس حرکت مارا تشکیل میدهد.خلاقیتها وابتکارات بازدید کنندگان و کاربران گرامی ونظرات و پیشنهادات سازنده شان را درجهت تحقق اهداف سایت به دیده منت استقبال مینماییم.
امید که با همکاری هم بتوانیم نقشی هرچند کم وگامی هرچند کوچک در جهت تحقق اهداف جامعه بشریت برداریم…

باارزوی فردایی بهتر..

پیش در آمد
پارس گیلدا

www.parsgilda.ir

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا