امثال و حکم

گذشت زمان

زندگی در سایه عشق

گذشت زمان:

گذشتِ زمان بر آن‌ها که منتظر می‌مانند ، بسیار کند!.
بر آن‌ها که می‌هراسند، بسیار تند.
بر آن‌ها که زانوی غم در بغل می‌گیرند،
بسیار طولانی.
و بر آن‌ها که به سرخوشی می‌گذرانند،
بسیار کوتاه است.
اما بر آن‌ها که عشق می‌وزند،
زمان را آغاز و پایانی نیست!.

ویلیام شکسپیر

پارس گیلدا

زمان جدایی ناپذیرترین جزء وجود جهان  وهمه موجودات زنده و البته انسان است.در خصوص اهمیت زمان واستفاده بهینه از آن بسیار گفته اند.اینکه زمان رفته باز نمیگردد.اینکه وقت وزمان طلاست.باید از آن حداکثر استفاده را برد.اینکه گذر عمر وزمان را به آب جویی تشبیه کرده اند که در حال رفتن است و باز نمیگردد.آدمها به این مقوله بر اساس نگرشی که خود از زندگی دارند با نگاههای متفاوتی ارزیابی میکنند.وهرکسی برمبناب فرضیات و پیش فرض ذهنی خود به مقوله زمان نگاه میکند.ممکن است درنهایت با اه و افسوس وحسرت مواجه شوند.یا متنبه و درس آموز گردند و به تجربه مجهز شوند.

اما قطعا آنچه مسلم است درستترین تعبیر در این چند خط بالا از ویلیام شکسپیر مطرح شده است.آدمهایی که با عشق وعلاقه و خلوص نیت و مکنونات قلبی و باطنی خود زندگی میکنندتنها کسانی هستند که از زمان حداکثر استفاده را کرده و برای آنها این مقوله ار آغاز و انجامی نیست و این خصلت عشق است.

گذشت زمان

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا