محیط زیست

یادگاری

درخت نوشته ها

یادگاری:

جنگلهای منطقه رودبار

درخت و جنگل مسئولیت تامین اکسیژن موجودات زنده را بر عهده دارند.در این میان عده ایی دوست دارند با ایجاد جراحت بر رخساره درخت روی آن یادگاری بنویسند.!.براستی چه کسی دوست دارد روی صورتش یادگاری نوشته شود…!؟.

چرا عده ایی دوست دارند حرفهایی که در جای دیگر و به افراد دیگر باید گفته و یابرایشان نوشته شود بر پوست و پیکر درختان این موجودات زنده صددرصد مفید طبیعت حکاکی کنند؟.واقعا ایا فکر نمیکنند با این کارشان حیات درخت را با تهدید جدی مواجه خواهند ساخت؟.

متاسفانه این اخلاق ناپسند واین رویه غیر قابل قبول سالهاست در مملکت ما رایج است و هیچگونه فرهنگ سازی جهت طرد آن بعمل نمی اید.نهاد ذیربط در این زمینه باید وارد عمل شود وبه تنویر افکار مردم به عوارض این عادت بد بپردازند و مردم مخصوصا جوانان را به این موضوع توجیح نمایند.

درخت نوشته ها،حاوی و حامل هیچ پیامی برای هیچ مخاطبی نیست جز اینکه عدم توجه نویسنده به اهمیت درخت و جنگل و فضای سبز و …را عیان و آشکار می سازد.احترام به موجودات زنده یک امر طرفینی ست.چرا که موجودات زنده ذیشعورند.هر رفتاری که با آنان شود انعکاسش به ما انسانها برمیگردد.کما اینکه هر برخوردی که ما با همنوعانمان کنیم باید انتظار عکس العممل متقابلی داشته باشیم.

جنگلهای منطقه شفت

پاس گیلدا
یادگاری

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا