عکس و فیلم

یک جنگل در یک قطره

اگر یک قطره را دل بر شکافی. برون آید از آن صد بحر صافی

یک جنگل در یک قطره:

اگر یک قطره را دل بر شکافی. برون آید از آن صد بحر صافی

این عکس در تاریخ 24 اسفند 97 و به هنگام صعود به قله سردگاه منجیل ودر مسیر گرفته شد.در ابتدا، هدفم فقط تهیه عکس از این قطره آب آویزان از شاخه بود. ولی بعدا که روی عکس دقیقا زوم کردم تصویر بخشی ازجنگل اطراف را در این قطره  زلال دیدم!.میگویند مهم نیست که قطره کوچکی از آب باشی یا اقیانوسی پهناور و بیکران.زلال که باشی آسمان در توست.

اجزای طبیعت با زبان خود با ما صحبت میکنند.اگر زبانشان را بفهمیم و رفتارشان را درک کنیم وخود را نیز بعنوان جزوی از اجزای طبیعت با رفتار بقیه پدیده های طبیعت وفق دهیم ای بسا زندگی برای ابنای بشر راحتتر و زیباتر شود.از دلایل کُنشهای تحریک آمیز نسل بشر وبروز نزاع ها و جنگها و خونریزی ها وظلم وتعدی وتجاوز به حقوق همنوع و غیر همنوع عدم درک طبیعت است.هر جزیی از این اقیانوس بیکران معرفت،کتابی ست قطور سرشار از پندها ودرسها و عبرتها که لازمه فهمش درک وشعور واندکی تدبیر وتعقل است.بقول استاد سخن سعدی بزرگ:

برگ درختان سبز در نظر هوشیار
هر ورقش دفتریست معرفت کردگار

پارس گیلدا

یک جنگل در یک قطره

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا