محیط زیست

بلایی که بشر بر سر محیط زیست آورد

تخریب محیط زیست و معضلات بعدی

بلایی که بشر بر سر محیط زیست آورد:

پارس گیلدا

از حدود دویست سال قبل که تکنولوژی در ابتدا آرام آرام وسپس با سرعت فزاینده ایی وارد عرصه های گوناگون زندگی ما آدمیان شد،شاید در ابتدا کسی فکر نمیکرد که در این مقوله محیط زیست و زیستگاه آدمیان ، اولین وبزرگترین قربانی مظلوم طبیعت باشد.
نیازی به توضیحات بیشتر نیست چرا که امروزه همه ما با پوست وگوشت واستخوان اثرات مخرب آلاینده های زیست محیطی را در جای جای زندگیمان اعم از هوا و خوراک وآب و….حس میکنیم.در این میان بازهم از بین قربانیان این کج سلیقگی ها، مردمان کشورهای توسعه نیافته بیشترین ظلم وجور را متحمل میشوند.اگرچه حتما باید انتظار داشت وقتی این آتش شعله پرکشد، تر و خشک با هم خواهیم سوخت.

صنایع و کارخانجات وزباله ها به تناسب رشد تکنولوژی باید مرمت وبازسازی ونوسازی و بصورت درست تعمیر ونگهداری شوند.در عین حال اهداف توسعه باید زندگی محور باشد .بعبارتی زیست آدمیان برای برنامه ریزان توسعه مهم باشد نه اهداف ماجراجویانه کوتاه مدت که توام با منفعت واِعمال سلیقه های فردی و گروهی برای اهداف و نیات خاص است.باید همه به این باور برسیم که محیط زیست امانتی ست که ازگذشتگان به ما رسیده  است.باید در بهره برداری و حفظ آن مجدانه و متعهدانه بکوشیم تا این امانت بدرستی به آیندگان منتقل گردد.

در کلیپ بالا مشاهده میشود که انسانها با تخریب محیط زیست و بی مبالاتی در مدیریت بازیافت زباله ها نه تنها به خود که به همه موجودات طبیعت ظلم کرده اند.این رویه عواقب دارد.عواقبش هم عیان وآشکار شده است.

بلایی که بشر بر سر محیط زیست آورد

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا