طنزوسرگرمی

بهشت و جهنم از نگاه ديگر

بهشت و جهنم از نگاه ديگر:

جهنم زماني است که شما داراي:
اتومبيل آمريکايي، زن بريتانيايي، خانه چيني، غذاي آلماني و درآمد ايراني باشيد!.
بهشت زماني است که شما داراي:
درآمد آمريکايي، خانه بريتانيايي، غذاي چيني، اتومبيل آلماني، و زن ايراني باشيد!.

پارس گیلدا

بسیاری بر این باورند که با انجام اعمالی منطبق با اعتقادات خود، مزد آنرا در جهان آخرت دریافت کرده و به پاداشهایی که در دینشان به آن وعده داده شده، خواهند رسید.به هرحال عقیده هست واحترام به عقاید دیگران از ملزومات یک جامعه در حال توسعه و توسعه یافته است.

اما گروهی دیگر نیز بر این اعتقادند که بهشت و جهنم در همین دنیاست.انسانها میتوانند با اعمال ورفتار نیکو و درستشان چنان محیط آرام ومطلوبی از زندگی برای خود بسازند که هر آن احساس کنند در بهشت موعود زندگی میکنند ودغدغه چیچ چیزی ذهنشان را مکدر نکند.

برعکس مبادرت به انجام اموری که از مصادیق آزردن خاطر خانواده ودیگران و جامعه  داشته باشد ویا هر رفتاری که با قاموس طبیعت مغایرت داشته و موجب بروز عکس العمل متقابل و نزاع و درگیری و مجادله و پریشان احوالی گردد، مصداق ساختن جهنم برای زندگی ست و طبعا مطلوب کسی نیست.

بهشت و جهنم ساخته ذهن ما انسانهاست.اگر اعمال و رفتارمان انسانی باشد چه در دنیا وچه در آخرت رستگار خواهیم شد.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام
  از نکته بینی و طنزپردازی شما همچنین توجه به ورزش کوهنوردی جهت سلامت جسم و صلابت روح و تقویت اعتماد به نفس همچنین مطالب خوبتان بسیار تشکر می کنم.
  ارادتمند شما
  محمد ولی تکاسی
  وب جواهرده رامسر http:\\javaherdeh.blogfa.com
  وب رامسر شهر دریا و جنگلhttp:\\mw1.blogfa.com

  1. ارادتمندم قربان.از اینکه مطالب مورد توجهتان قرار گرفت بسیار خوشوقتم.امیدوارم با حضور مجدد خود و با ارائه نظرات ارزشمندتان در هرچه پربارتر شدن مطالب سایت یاریمان رسانید.شاد باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا