امثال و حکم

تامل

چه کسانی به نابودی جهان همت گماشته اند؟

تامل:

دیگرزمان آن نیست که بدانیم چه کسی جهان را آفریده است.بایددیدچه کسانی به خراب کردنش مشغولند.!

نوآم چامسکی

پارس گیلدا

یکی از مسایلی که از بدو تولد بشر تا حل حاضر ذهن پرسشگر اورا به خود معطوف داشته موضوع پیدایش جهان بوده است.برخی پاسخ آن را در ماوراء الطبیعه جستجو کرده و بدنبال یافتن جوابش بوده اند.برخی در همین طبیعت و آثار و پدیده های طبیعی تجسس کرده اند.گروه اول سرانجام به دین گرویده ودیندار شده اند وگروه دوم به عالمان علوم طبیعی تبدیل  گشته ولی هر دو گروه هم چنان بدنبال آنند.

آنچه مسلم است اینکه که اگرچه حصول اطلاع از چند و چون جهان آفرینش مهم است ولی توجه به جهان موجود و عنایت به زمین وپدیده های طبیعت وتلاش جهت حفظ وحراست از آن هم اگر پر اهمیت تر از اولی نباشد کم اهمیت نیست.امروزه بهره برداری بی رویه از منابع و توزیع نامتوازن ثروت که موجب عمیقتر شدن شکاف بین فقیر وغنی شده و بروز جنگهای خونین و خانمان برانداز که موجبات کشتار نسل بشر گردیده همچنین تخریب محیط زیست واز بین بردن شرایط بقا حتی تجاوز و تعدی به حریم امن زندگی بقیه موجودات توسط انسان کم کم زمین را به سمت نابودی سوق میدهد.

با این دید اگر به موضوع نگاه کنیم اهمیت پیدا میکند که در پی شناسایی این تخریبگر اعظم باشیم و به هدایت او و انصرافش از نقشی که درحال بازی ست بپردازیم.قطعا اگر بقا وسلامتی و همزیستی مسالمت آمیز آدمیان تامین شود پاسخ هر سوال دیگری براحتی قابل یافتن است.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا