گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

خانه در گل

آشیانه در سایه گلبرگها

خانه در گل
آشیانه در سایه گلبرگها

خانه در گل:

شاید برای شماها هم اتفاق افتاده که بخواهید از یک غُنچه یا گُل زیبا از نزدیک عکس بگیرید.در نگاه اول “موضوع عکسبرداری”عاری از هر نوع حشره یا حیوان بنظر میرسد ولی وقتی عکسبرداری ماکرو انجام شد به عکس که دقت میکنید میبینید یک حشره یا حشرات ریزی به گُلبرگها چسبیده اند !.
مثل این حشره که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نبود ولی وقتی عکس را گرفتم و توی کامپیوتر به جزئیات عکس توجه کردم یک حشره ریز خوشگل با یک جفت چشم مشکی در قسمت چپ بالا، انگار که به دوربین خیره شده باشد، روی یکی از گلبرگهای این گُل توت فرنگی نشسته است..!.
نمیدانم شاید حشرات ریزتر دیگری به گلبرگها چسبیده باشند که با دوربین من قابل تشخیص نبوده اند!.

آشیانه در سایه گلبرگها

عکاسی ماکرو یعنی عکسبرداری با جزئیات بالا از چهره حشرات ریز بسیار جذاب است.مخصوصا وقتی به اجزای چهره اش وبدنش دقت میکنی و شاهکار خلقت طبیعت را میبینی هم از نظر پیچیدگیهای بکار رفته در خلقتش و هم از لحظ زیبایی ودر عین حال گنجاندن همه این زیبایی با بهترین تلون و ترکیب رنگها در پیکری به اندازه ذره ایی کوچک که گاهی حتی کوچکتر از دانه عدس یا ماش است.

پارس گیدا

خانه در گل

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا