گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

درخت انجلینا

درخت انجلینا در جنگلهای گیلان

درخت انجلینا:

درخت انجلینا در جنگلهای گیلان….! Angelina Tree in gilan forest(Iran)..

از زیبایی های جنگل یکی هم مشاهده درختانی با شکل و شمایل متفاوت است.درختان جنگلی بر خلاف درختان غیر جنگل از آنجائیکه بیشتر وشدیدتر درمعرض عوارض متعدد طبیعی مثل صاعقه و باد وباران وبرف وطوفان و…قرار دارند اصولا نسبت به دیگردرختان بسیارقویتر و مقاومترند. ولی اساسا شکل و قیافه  لطیف و ظریفی ندارند.چرا که در طول زمان متحمل ضربات سهمگین طبیعت شده وجراحتهای مکرری بر پیکرشان نقش بسته است.

البته ممکن است بعضی از این جراحتها توسط انسان صورت گرفته باشد.این جراحتها بمرور زمان التیام مییابد.ولی اثار آن بر پیکر وبدنه درخت ماندگارشده مثل آنچه که شبیه،، لب ،،در همین تصویر که از جنگلهای رودبار برداشته شده است مشهوداست.

زیبایی های جنگل

انجلینا نامیست که به کنایه  بابت تلطیف موضوع بر این درخت نهاده ام و سندیت علمی ندارد‌.‌درختهایی که در مسیر باد قرار میگیرند وشاخه های آنها بطور دایم به یک سو مایل میشود و تداعی کننده شانه شدن زلف آن بدست توانای طبیعت است.یا درختانی که در معرض صاعقه قرار گرفته و از وسط ترکیده وسوخته و فقط کُنده ایی از آنها باقی مانده است.یا درختانی که در معرض سیل قرار گرفته و خاک ریشه آنها شُسته شده و تار وپود ریشه شان آشکار و خود همچنان پا برجا مانده اند.

درخت انجلینا نماد یک درخت مقاوم سرد و گرم کشیده جنگلی ست.

پارس گیلدا
مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا