گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

درسهایی از طبیعت

درسهایی از طبیعت:

وقتی به طبیعت میرویم چنانچه به اجزای آن دقیق شویم نکاتی خواهیم یافت مملو از درس و عبرت.درسی که طبیعت به رایگان به انسان میدهد در هیچ کلاس و کتاب ومدسه ایی داده نمیشود. آموزه های طبیعت از زبان هیچ آموزگاری قابل شنیدن و در صفحات هیچ کتابی قابل خواندن و دیدن نیست.

عکس از آقای حبیبی:13-12-1400

عکس فوق بظاهر متعلق است به درختی در پهن دشتی سبز از ارتفاعات رودبار در گیلان.در آن اطراف هیچ درخت دیگری نیست مگر همین تک درخت.ولی اگر روی عکس زوم کنیم واز نزدیک ببینیم خواهیم یافت این یک درخت نیست بلکه یک زوج درخت هست.

زوج درختی که نماد تکثیر درختان و توسعه جنگلها هستند.مخصوصا در این روزها که هفته درختکاری و منابع طبیعی نام گرفته است.تلاش این زوج درخت با نماد تکثیر در این منطقه عاری از درخت در جهت توسعه فضای سبز و جنگل زایی بسیار مفهومی و حاوی پیام برای ما انسانهاست.

درختان مفیدترین موجودات زنده کره خاکی

جنگلها و درختانش مسئولیت تولید اکسیژن را برای بقای زیست و زندگی بر عهده دارند.تلاش نمادین این زوج جهت احیای جنگل و در نتیجه تولید اکسیژن ستودنی،مفهومی و عبرت آموز است.عبرت برای ما آدمیان که در تخریب جنگلها و منابع طبیعی و در نتیجه نابودی اکسیژن و ختم قائله زندگی موجود زنده و خود بینظیریم.

پیام این زوج درخت در این پهن دشت سبز ارتفاعات که عاری از درخت است ،زایش جنگل و تولید اکسیژن و بهبود زیست و توسعه زندگیست.

بیائید تا نفسهایمان به خِس خِس نیفتاده قدر این زایشها و تکثیرها و جنگلها را بدانیم . داسها و تبرها و اره های قاطع و قاتل درختان سبز را که برای زنده ماندن ما در گذر زمان ، بدترین بی مهری ها را از ما آدمیان دیده وسخت ترین ضربات باد و بوران را تحمل کرده و صبورانه ایستاده و راست قامت و ستبر وسترگ سر بر آسمان سائیده اند بدور افکنیم.

پارس گیلدا

درسهایی از طبیعت

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا