گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

دریاچه نئور

شرحی بر دریاچه نئور اردبیل

دریاچه نئور:

دریاچه نئور واقع در 18 کیلومتری منطقه ییلاقی سوباتان تالش و13 کیلومتری عباس آباد(80 کیلومتری جاده اردبیل به خلخال)واقع است.به مساحت حدود 220 هکتار و عمق حدودا 5متر در ارتفاع  2500متری از سطح دریای قراردارد.

یکی از ویژگیهای بارز این دریاچه علاوه بر زیست بوم منحصر به فرد آن،آب آن است.آب این دریاچه دارای مسیرهای ورودی و خروجی هست.ورودیهای آن چشمه های متعدد هستند. آب ناشی از ذوب برفهای قلل وارتفاعات اطراف را به آن هدایت میکنند وخروجی آن سد وکانالیست که این آب را به مزراع اطراف جهت استفاده منتقل میکند.

مطمئنا گلهای دیدنی اطراف این دریاچه آب شیرین و نیز صدای قورباغه های آن ،جلوه دیگری از این طبیعت منحصر بفرد است که گوش هر بیننده ای را مینوازد وچشمش را به جمال بی مثال این اثر طبیعی روشن میکند.

دریاچه زیبای نئور قطعا یکی از منحصر بفردترین زیست بومهای استان اردبیل است و چنانچه در رابطه با سرو سامان دادن امکانات رفاهی و اقامتی وبهداشتی حاشیه آن تدبیری اندیشیده شود با توجه به جاذبه های توریستی که دارد حتما درآمد زا و نیز اشتغال زا خواهد بود.

نمای بخشی از دریاچه
نمای دریاچه و محیط اطرافش از سمت دیگر
ماحصل بیخوابی شب قبل ناشی از باد شدید و اکنون آماده برای رفتن
اینهم عکس دستجمعی ما

عکسها و بازدید :خرداد 94

پارس گیلدا
دریاچه نئور

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا