محیط زیست

روز جهانی آب

22 مارس روز جهانی آب

روز جهانی آب:

بیست دوم مارس روز جهانی آب نامگذاری شده است.روز جهانی آب با شعار ارزش‌گذاری آب، نام گذاری شده است. دو روش برای تعیین ارزش نسبی آب و عددی کردن آن‌ وجود دارد.ردپای آب و حسابداری آب که بهم‌ شبیه هستند. ولی رد پای آب اصولی تر است که هنوز جزو برنامه هیچ وزارتخانه و ‌نهادی وارد نشده است.
فیلم را ببینید و قدر آب در دسترس را بدانید.

روز جهانی آب
پارس گیلدا

موضوع آب چیزی نیست که دولتها بدون برنامه ریزی و مدیریت منابع محدود آب خود بتوانند چالش آنرا مدیریت کنند.تغییر اقلیم وگرم شدن زمین وافزایش جمعیت و تغییر الگوی مصارف آب وموارد متعدد دیگر ، بسیاری از کشورها را مصمم داشته که از همین آلان  به جد بدنبال حل معضل آب در کشورشان باشند.چالش آب اگر بدرستی مدیریت نشود میتواند به امنیت کشورها نیز خدشه جبران ناپذیری وارد کند.

لازمه ایجاد تغییرات اساسی درنوع نگرش به موضوع آب ونگاه خردمندانه به آینده و نگرش واقع بینانه به مشکلات مربوط به آب،تشکیل نهادی متشکل از متخصصان ذیربط جهت تدوین راهبردها در این زمینه است.قطعا خروجی چنین نهاد مستقلی بدور از گرایشات سیاسی باید مورد استقبال زمامداران  سیاسی قرار گرفته و برای عملیاتی نمودن پروژه ها اعتبارات لازم تخصیص واهتمام شایسته و بموقع و عاجل معمول دارند.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا