گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

روز کوهنورد

به بهانه روز کوهنورد

روز کوهنورد:

عشق یعنی بند کوله روی دوش
هم مسیر با صد نفر اما خموش

عشق یعنی پا درون جوی آب
عشق یعنی صبح جمعه ترک خواب

عشق یعنی پای تاول کفش تنگ
عشق یعنی تکیه بر یک روی سنگ

عشق یعنی همنوردی با کویر
عشق یعنی نغمه خوانی در مسیر

عشق یعنی غار دره کوه رود
همصدا با همنوردان هم سرود

پارس گیلدا

در سال،مناسبتهای فراوانی نامگذاری شده است.یک روزش نیز روز کوهنورد است که مصادف است با یازده دسامبر یعنی بیست(بیست یک )آذر.در سالهای اخیر که موضوع آلاینده های زیست محیطی و گرمایش زمین و بحران آب و ریزگردها و…نمود پیدا کرده روز کوهنورد نیز از محاق بیرون آمده و اندکی مورد ارج و قُرب واقع گردیده است چراکه طبیعت گردان و کوهنوردان بعنوان میهمانان همیشگی کوهستان وطبیعت شاهد بیشتر درددل طبیعت بوده وحدیثهای فراوانی از نامهربانی آدمیان با طبیعت را مستقیما از زبان خودش شنیده و با دردها و زخمها و آلام او آشنایی کامل دارند.

کوهنوردی ورزش مدال و افتخار و سکو و …نیست که ورزش معرفت وعشق و تلاش است.برای کوهنوردان هیچوقت اول وآخر وجود ندارد. قله هدف و نیل به کمال است.اگر کوهنوردان عزیزترین میهمانان طبیعت هستند به این خاطر است که درک صحیحی از تکامل و طبیعت و قوانینش داشته و خود را مقید و ملزم به رعایت آن میدانند.
روز کوهنورد

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا