طنزوسرگرمی

زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه در کودکی

زبان فرانسه:

یکی تعریف میکرد وقتیکه بچه بودم پدر ومادرم با هم جر وبحث میکردند ،گاهی کارشون بیخ پیدا میکرد و به فحش وفحشکاری میرسید.بعدا که با هم اشتی میکردند میگفتند داشتیم به زبان فرانسه صحبت میکردیم!.

تا اینکه رفتم مدرسه در همون اولین روز کلاس ،معلم پرسید در میان شما کسی هست که بغیر از زبان فارسی، زبان دیگری هم بلد باشد؟.

من دستم را بالا کردم وچون تسلط کافی به زبان فرانسه داشتم شروع کردم مثل بلبل صحبت کردن.!

پارس گیلدا

خیلی از والدین فکر میکنند اگر در کنار بچه ها با لحن و لغات دیگری با هم محاوره کنند آنان متوجه نشده ودر واقع بواسطه سن پائین کودکان خود ،آنان را ناتوان در تشخیص فرض کرده و هرنوع گفتگویی را در حضورشان پسندیده و مباح میدانند.حال آنکه بچه ها بسیار با هوشتر از این صحبتها بوده وبسیار سریع التشخیصند.

کودکان بواسطه حافظه پاک و سالمی که دارند زودتر وسریعتر از بزرگسالان مطالب را به ذهن و خاطرشان سپرده وسالها حتی تا دوران کهنسالی و پیری به یاد وخاطرشان میماند.برخلاف مطالبی که در بزرگسالی به ما یاد میدهند ویا یاد میگیریم ،مطالبی که در کودکی آموخته ایم بسیار بسختی فراموش میشوند.یا اصلا فراموش نخواهند شد.واین مطلب همواره باید مورد توجه مخصوصا والدین جوان باشد.

زبان فرانسه

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا