محیط زیست

زندان های ذهنی

مواظب زندان های ذهنی باشیم!

زندان های ذهنی:

این خرس پس از ۲۰ سال از باغ‌وحشی در رومانی در طبیعت رها شده است.
او از زندان بیرون آمده اما زندان از او بیرون نیامده است!.
مراقب زندان‌های ذهنی‌مان باشیم…!.

پارس گیلدا

بسیاری از باورهای ما انسانها ساخته وپرداخته ذهن ماست.یعنی چیز یکه به هر دلیلی سالها قبل وارد ذهنمان شده و باز به هر دلیلی بدون آنکه لحظه ایی به خود اجازه دهیم خارج از آن چهار چوب بیندیشیم آنرا پذیرفته و بر آن عمل نموده ایم.حالا بعد از سالها چنانچه آن دیوارها فروبریزد و آن پوسته دروغین باورها شکسته شود.باورمند چنانچه در دنیای واقعی قرار بگیرد کماکان و شاید تا سالها بر همان سبک وسیاق خواهد اندیشید و خواهد زیست.

مواظب زندان های ذهنی باشیم!

قابلیتهای ذهنی انسان بسیار بیشر از موجودات دیگر است وانسانها در اثر مطالعه و تجربه و تحقیق خواهند توانست همواره دانش وآگاهی های خود را بروز نگهدارند ومطابق روز زندگی کنند.

ولی چنانچه از ابتدا خود را مقید به باور غیر قابل تغییر خاصی کنند قطعا گرفتار واسیر گمراهی خواهند شد .در انجماد فکر باقی خواهند ماند. هیچگونه پیشرفتی در زندگی عاید آنها و جامعه نخواهد شد.باید مواظب باشیم ذهنیتهای خود اسیر زندانهای فکر نکنیم.

زندان های ذهنی

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا