گوناگون

سانروف

سانروف، آپشنی جذاب ولی خطرناک

سانروف:

در بین همه آپشنهایی که خودروهای تولیدی در سالهای اخیر به آن مجهزند، آپشنی ست موسوم به سانروف یا همان سقف متحرک.آپشنی که مخصوصا مورد توجه برخی از خریداران بوده و حاضرند بابت آن وجهی اضافی پرداخته در عوض خودروی مجهز به سانروف داشته باشند.

باید توجه داشته باشیم ازمهمترین دلایل بالارفتن قیمت هر تولیداتی مخصوصا خودرو ، سطح ایمنی و استانداردهای ساخت آن است .استانداردهایی که ایمنی سرنشینان را ارتقا دهد.ولی متاسفانه خودروهای ساخت و مونتاژ داخل در سالهای اخیر،هم بدلیل تحریمها و عدم امکان تهیه قطعات اصلی و هم سودجویی تولیدکنندگان و در نتیجه سوءاستفاده از آشفته بازار موجود با استفاده ناقص و ابتر از آپشنها ،خودروهایی تولید و به بازار عرضه میکنند که ضمن عدم برخورداری از حداقل استانداردهای ایمنی ، خطرات بالقوه ایی برای سرنشینان را سبب میگردد.

باید توجه داشت که عدم توجه رانندگان به اصول و موازین ایمنی و نیز کیفیت جاده ها نیز در بروز حوادث، ذیمدخل است ومزید بر علت میباشد. ولی خودرو و کیفیت ساخت و قطعات استفاده شده نیز در آن نقش عمده ایی دارد.

آپشن سانروف برای هواخوری بچه؟!

اینکه ایا آپشن سانروف برای هواخوری بچه ها که مستلزم بازکردن کمربند ایمنی و سرپاماندن روی صندلی طراحی شده جای صحبت دارد.اینکه راننده خودرو با کدامین جرات و اگاهی از کدامین دانش و استاندار فنی،سرنشین خودروی خود را مجاز به چنین کاری کرده نیز جای سوال است.در نهایت اینکه کدام موسسه استاندارد چنین سانروفهایی که اخیرا حتی نوع شیشه ایی آن نیز مد شده و تبلیغ میکنند را تائید فنی کرده هم جای حرف و حدیث فراوان دارد‌.

سانروف وخطرات آن

بنظر میرسد فعلا راحتترین روش، آگاهی رسانی به رانندگان این نوع خودروهاست . اگر میخواهند پُز داشتن ماشین سانروف دار  را بدهند اشکالی ندارد. ولی برای حفظ جان بچه های خود،قید استفاده از این آپشن جهت هواخوری بچه ها در حین رانندگی را بزنند.چرا که مثل آنچه که در روایت این عکس گفته شده،به هنگام ترمز زدن، خطرات بالقوه ایی محتمل به وقوع است.

پارس گیلدا

سانروف

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا