محیط زیست

سیاره صلح

در جایی سیاره ایی وجود دارد سرشار از صلح ودوستی!

سیاره صلح:

لاهیجان از بام سبز در یک روز بارانی

در جایی،
سیاره ای وجود دارد که در آن جنگ و جنایت و گرسنگی وجود ندارد!
همچنین اکسیژن!

پارس گیلدا

ویل دورانت که نویسنده کتاب وزین تاریخ تمدن است جای گفته بود که از بدو پیدایش انسان تا حال حاضر که بالغ بر هزاران سال میباشد جوامع بشری فقط موفق شده است ۲۲۸ سال روی صلح ببیند در بقیه موارد همواره دستخوش جنگ و نزاع و خونریزی بوده است.

واقعیت است که روح عصیانگر و سرکش انسان ، فارغ از پیشرفتهایی که نصیب جوامع بشری در ادوار مختلف تاریخ میشود طماع و سیری ناپذیر است.جالبتر اینکه انسان آخرین موجود مخلوق طبیعت وبقول خودش ذیشعورترین آنهاست ولی هیچیک از دیگر موجودات مثل انسان روح سرکشی و برتری جویی و طغیانگری تا مرز نابودی هست و نیست خویش نداشته و ندارند.

طینت ویرانگر انسان در حال نابودی اصل زندگی خود و همچنین فنادادن موجودیت دیگر موجودات است.روزی که به این مقصد برسد البته دیگر جنگی وجود ندارد کماانکه جنبنده ایی هم نیست که بخواهد زندگی را معنا و مفهوم ببخشد.در آن زمان شاید بتوان سیاره ما را سیاره صلح نامید ولی دیگر مجالی هم بری زندگی وزیست نیست چراکه به نابودی کشاندیمش.!

سیاره صلح

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل ، پدر و پدربزرگ ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا