علمی

شبهای مریخ

شبهای رویایی سیاره سرخ

شبهای مریخ:

کلیپ زیر را مریخ نورد  پرسورانس(پشتکار و استقامت) از وضعیت یک شب کره مریخ گرفته و به زمین ارسال نموده است.آنچه که زیباست و زیباست و زیباست و به این شب پرستاره ورویایی مریخ اُبهت بیشتری میبخشد آن کهکشان راه شیری ست که از این کُره براحتی و وضوح قابل ردیابی ورویت است.

پارس گیلدا

ایلان ماسک میگوید تا سال 2050 امکان مسافرت و حتی اقامت یک میلیون انسان در مریخ را فراهم خواهد آورد. او اما ابراز تردید میکند خودش تا آن موقع زنده باشد!.تاکنون افراد زیادی بعنوان اولین مسافران مریخ ثبت نام کرده اند.اگرچه خود ماسک میگوید به احتمال زیاد اولین مسافران مریخ زنده نخواهند ماند یا در حین مسافرت و یا پس از فرود روی مریخ جانشان را از دست خواهند داد.

شبهای رویایی سیاره سرخ

آنچه مسلم است این رویای بشر دیر یا زود  به هرحال دست یافتنی ست.اولین مسافرتهای فضایی همیشه برای آدمیان بدون حادثه همراه نبوده است.از شکسته شدن پای برادران رایت در اولین پروازشان گرفته تا مرگ یوری گاگارین در جریان تمرین آموزش با هواپیمای میگ تا پروازهای موفقیت آمیز والنتین تروشکوا(نخستین فضانورد زن جهان از اتحاد جماهیر شوروی سابق) و یا حتی ناکامی در پرتاب سفینه های فضایی در سالهای نه چندان دور.به هرحال بشر بر ناکامیهای اولیه پیروز شد وتوانست خود را به عمق آرزوهای خود یعنی حضور در فضا و کیهان لایتنهایی برساند.

حتما اولین انسانهایی که پا روی مریخ بگذارند اولین شب( شاید هم اولین شبها ) را نخواهند خوابید، چراکه رویاهای خود را نه در خواب که در بیداری یافته اند. شبهای مریخ رویایی، هیجان انگیز،شگرف و غیر قابل توصیف است.

شبهای مریخ

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا