اجتماعی

ضرورت آموزش

آموزش،ضرورت اجتناب ناپذیر جوامع بشری

ضرورت آموزش :

از ضروریات اجتناب ناپذیر برای هر جامعه ایی آموزش است.آموزش اصولی و منطبق با نیازهای توسعه که باید از همان اوان کودکی آغاز و تا آخر عمر افراد ادامه یابد.این موضوع  یک امر کاملا تخصصی و قطعا باید مرتبط با اهداف بلندمدت کشور باشد .آموزش باید  فارغ از ایده و نظر شخصی مدیران و حاکمان باشد.سند آموزش باید توسط نخبگان بیطرف و فارغ از وابستگیهای فکری و جناحی نوشته شود. سند آموزش باید بتواند نیازهای جامعه مرتبط با منافع ملی را در بلند مدت تامین کند.

امروزه برغم وجود مشکلات عدیده ایی که حیات جامعه ما را از جنبه های گوناگون مخصوصا آلودگیهای جوی،زیست محیطی،زباله،فاضلاب،نظافت و بهداشت فردی،رعایت مقررات و قوانین،آداب اجتماعی،حقوق شهروندی و…تهدید میکند عملا میبینیم که برغم سفارشات و توصیه های مکرر ومداوم، پیشرفت آنچانی از بابت رعایت مسایل مخصوصا مواردی که نام برده شد چه از طرف مسئولان و چه آحاد مردم حاصل نمیشود.دلیل این امر بر میگردد به آموزش.

آموزش،ضرورت اجتناب ناپذیر جوامع بشری

نطفه آموزش صحیح و اصولی از همان اوان کودکی بسته میشود .همانگونه که گفته شد  آموزش باید دراستای تامین نیازهای روز و آتی جامعه باشد. توجه و تاکید روی موارد فوق و خیلی از ضروریات دیگر بر میگردد به آموزش در دوران کودکی. یعنی از همان مهد و آمادگی و دبستان و…که متاسفانه توسط متولیان امر زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد.بیشتر مراتبی را هدف گذاری میکنند که در نهایت مفید حال جامعه و آینده کشور آنگونه که باید نیست.

توجه داشته باشیم که وقتی زیست جامعه معیوب و بی اخلاقی و قانون شکنی و قانون گریزی وفقر و هنجار شکنی در جامعه رایج شود آرامش و آسایش از آن جامعه رخت بر خواهد بست.

پارس گیلدا

ضرورت آموزش

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل ، پدر و پدربزرگ ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا