دانستنیها

میوه کاکتوس

میوه کاکتوس یا گلابی خاردار یا انجیر تیغی

میوه کاکتوس:

اصولا کاکتوسها انواع فراوان دارند.گیاهانی گوشتی و خاردار هستند.کاکتوسها این توانایی را دارند که در ایام مرطوب آب را ذخیره کرده ودر زمان کم آبی یا بی آبی از آن استفاده نمایند. گل  کاکتوس یکی از لطیفترین و زیباترین و خوشرنگترین گلهاست.اگر چه دیر به دیر گل میدهند ولی گلشان بسیار زیباست والبته عمر آنچنانی هم ندارد. یکی از انواع کاکتوسها انجیرهای تیغی هستند.که بعضی جاها به آن گلابی خاردار نیز میگویند.

میوه کاکتوس یا گلابی خاردار یا انجیر تیغی.دارای خواص دارویی فراوان،سرشار از انواع ویتامینها و آنتی اکسیدان بالا.موقع تناول حتما قبلا خارهایش را جدا و خوب ششتشو نمائید.میتوان انرا بدون پوست یا به همراه پوستش میل نمود.ضمنا مربای آن نیز ماکول و خوشمزه هست.

نکته جالب اینکه این میوه دقیقا روی برگ کاکتوس میروید.
در ایران طرفداران زیادی ندارد ولی کشور مراکش پرورش دهنده و صادر کننده آن است.

نکته مهم دیگر اینکه همانگونه که گفته شد تیغهای میوه این گیاه ریز ،سخت و تیز وخطرناکند.موقع چیدن حتما با دستکش و با احتیاط کامل آنها را از ساقه جدا کنید. تیغهایش را با چاقو زیر شیر آب بتراشید. پس از اطمینان از عاری بودنش از تیغ و پُرز ، نسبت به استفاده آن اقدام کنید.

میوه کاکتوس یا گلابی خاردار یا انجیر تیغی

پارس گیلدا
مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا