علمی

همت عالی و نبوغ

ذره را تا نبود همت عالی حافظ ،طالب چشمه خورشید درخشان نشود

همت عالی و نبوغ:

ذره را تا نبود همت عالی حافظ
،طالب چشمه خورشید درخشان نشود

این عکس نوشته  را در تاریخ 29/1/1400 همزمان با به پرواز در آمدن اولین بالگرد روی سطح مریخ در اینستاگرام استوری کرده بودم.

پارس گیلدا

در تاریخ زندگی بشر، زنانِ نقش آفرین زیادی بوده اند که توانسته اند در عرصه های گوناگون زندگی اجتماعی تاثیرات شگرفی بگذارند.تاثیرگذاریهایی که از عهده مردان خارج بوده و نامی از آنان به جاودان مانده است.زنانی که برغم وجود موانع مردسالارانه جامعه بشریت با لیاقت و شایستگی وبه کمک نبوغ و تلاش زایدالوصفشان مدارج ترقی را طی کرده و به نقطه اعلا رسیده اند.

تلاش و همت زنان جهت طی مدارج عالی و پیشرفت بمراتب سختتر از مردان است چرا که آنان علاوه بر تلاش جهت پیشرفت در حوزه مورد علاقه خویش، لاجرم باید بر موانع حاشیه ایی که جامعه مرد سالار برآنان تحمیل کرده نیز فائق آیند.این خود مستلزم تلاش مضاعف و بکارگیری تدبیر جهت جهت مدیریت موانع و مشکلات ذیربط در این زمینه هست.

آنان که مسئولیت عدم پیشرفت در زندگی را متوجه شرایط محیطی و اجتماعی میدانند البته محق هستند ولی باید بدانند که در صورت بکارگیری اراده آهنینشان و حوصله وتدبیر و پشتکار وتلاش مستمر ، میتوانند راه برون رفت از شرایط را یافته و به نخبگانی تبدیل گردند که برای دیگران نیز الگو و اسوه و نمونه باشند.

همت عالی و نبوغ

پرواز بالگرد روی مریخ

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا