دانستنیهامحیط زیست

پلوگینگ

پلوگینگ ترکیبی است از دویدن با برداشتن زباله

پلوگینگ:

اصولا ورزشهای صعودی به آندسته از ورزشهایی گفته میشود که ورزشکار از وزن بدنش جهت انجام حرکات ورزشی سود میبرد.ورزشهایی هستند که نیاز به فضای زیاد ندارد و در جاهایی با فضاهای کم هم قابل انجام است.برای افرادی که وقت زیادی برای رفتن به باشگاه ندارند میتوانند از همان فضای خانه جهت انجام این ورزشها سود ببرند.درسالهای اخیر با توجه به دغدغه های زیست محیطی که در جوامع مختلف ایجاد شده ونیز بحرانی که زباله مخصوصا زباله های غیرقابل بازیافت برای حیات جوامع بوجود آورده است ،سوئدی ها را به این فکر واداشته که دست به ابتکاری نو زده و ورزش جدیدی را ابداع نمایند که در عین حال به سروسامان دادن  زباله های شهری وبهبود نظافت عمومی شهر نیز کمک کند.

پلوگینگ (Plogging)،نام ورزش جدید سوئدی ست که این روزها در سراسر جهان رایج شده است.در این ورزش با یک دستکش و یک کیسه زباله شروع به دویدن و پیاده‌روی می‌کنید و هرجا زباله‌ای روی زمین بود برمی‌دارید.این ورزش ترکیبی است از دویدن با برداشتن زباله که ابتدا در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک فعالیت سازمان یافته در سوئد آغاز شد .

این ورزش پیرو افزایش نگرانی از آلودگی پلاستیکی درسال ۲۰۱۸ به کشورهای دیگر گسترش یافت.از خوبی‌های ورزش پلوگینگ این است که ضمن اینکه فرد را به واسطه ورزشی که انجام می‌دهد سالم نگه می‌دارد، زمین را هم از هر آلودگی پاک می‌کند.

پارس گیلدا

ورزش حامی محیط زیست و در کنار آن

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا