عکس و فیلم

پیام طبیعت

طبیعت و پیامهای زندگی سازش

پیام طبیعت:

باور اکید دارم طبیعت با رفتار خود راز و رمز زیست و زندگی را به اجزای خود که انسان نیز جزوی از آن است می آموزد.طبیعت بزرگترین معلم اجزای تشکیل دهنده خود است و در این میان انسان که خود را ذیشعورتر از همه ارزیابی میکند باید این پیام را دریافت کند تا در مدار تکامل باقی بماند.

در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد…!
بنشیند برِگُل هرزه گیاهی گاهی
گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت

سه زوج بوته گل در سه نقطه با سه محیط پیرامونی بظاهر متفاوت یک پیام مشترک دارند.اینکه اراده و استعداد باشد شرایط مهم نیست.زیر سنگ باشد یا در پناه انبوه امکانات یا خاک تهی یا در جوار گیاهان هرز، رشد خواهی کرد.قدخواهی کشید.جلوه گری خواهی نمود و رهگذران را مسحور و مبهوت مینمایی.

آنچه را که راز بقا میخوانیم جدال قوی و ضعیف به مفهوم فیزیکی آن نیست. بلکه به معنای بکارگیری استعدادهای بالقوه موجود در ذات پدیده هاست.بکارگیری شگردها جهت فهم طبیعت و استدراک بقیه پدیده ها،درک آنها،تعامل در عرصه بُرد بُرد است.گرنه آنکه روح سرکشی و عصیان و طغیان پیشه کند و درقبال نظام طبیعت ایستادگی کند توسط همان طبیعت محو و نابود میشود.از طبیعت میتوان فراوان درس گرفت اگر انقیاد کنیم ودر کلاسش حاضر و او را آموزگار بی چون و چرای خود بدانیم.

پارس گیلدا

پیام طبیعت

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا