اجتماعی

پیام نوروز

پیام نوروز

 سال ۱۳۹۸ بالاخره سپری شد.سالی بسیار مهیب که اگر واقعا در سال قبل، چنین ساعتی کسی میگفت که قرار است سالی با اینهمه حوادث و مصیبتها و عزاداریها در انتظارمان باشد معلوم نبودعکس العمل مان چه باشد!بسیاری از کسانی که سال قبل در چنین لحظاتی در تدارک عید و سفره هفت سین بودند اکنون دیگر هر کدام بنا به دلایلی در میان ما نیستند.روحشان شاد و یادشان جاودان….
یادمام باشد که ما در طول تاریخ ازاین سالها، زیاد دیده ایم.تلاقی عید با ایام عزاداری از دست دادن عزیزانمان یا مصادف شدنش با مناسبتهای مذهبی و جنگ و….ولی همواره صبر پیشه کرده وبرخاستن را از سبزه ها و گیاهان و شکفتن را از شکوفه ها و کلا زیستن را از طبیعت آموخته و با آهنگ دلنوازش رقصیده ایم و زنده مانده ایم و زندگی کرده ایم.یک دقیقه همه ناکامیهای و مصیبتهای سال قبل را از یاد ببریم به شکوفه وبهار وطبیعت بنگریم و دزس بیاموزیم که چگونه از سوز سرمای زمستان سرد سیاه، سر بر آورده و به استقبال زندگی دوباره و سپیدی و رویش میروند.امیدوارم به آینده ایی نو باشیم ….
سال نو بر همگان فرخنده و مبارکباد…….

ای دل من، گرچه در این روزگار
جامه رنگین نمیپوشی به کام
باده رنگین نمیبینی به جام
نقل و سبزه در میان سفره نیست
جامت از آن می که میباید تهی است
ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم
ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ
هفت رنگش میشود هفتاد رنگ …

حتما مطالعه کنید
انسانم آرزوست

پارس گیلدا
پیام نوروز

پی سی اسکریپت
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن