دانستنیها

گورتکس

گورتکس

گورتکس:
کمتر کسی ست که ورزشکار مخصوصا کوهنورد باشد و لباش گورتکس را نشناسد.به جرات میتوان ادعا کرد اگر گورتکس نباشد اکثر صعودها غیر ممکن خواهد بود.توضیحات را در عکس نوشته بخواهید.
پارس گیلدا

وقتی معدود عکسهای کوهنوردان مربوط به پنجاه سال پیش را میبینیم متوجه میشویم که واقعا در آن دوران کوهنوردان با چه ریسک بالایی مبادرت به انجام صعودهای ورزشی میکردند.در این مدت پنجاه سال پوششهای کوهنوردی از جوراب و کفش گرفته تا عینک و کلاه و….تغییرات عمده و اساسی کرده است.پیدایش الیافهای مصنوعی مرغوب و بهبود کیفیت دوخت در کنار افزایش دانش و آگاهی سبب پیدایش انواع پوششهای کوهنوردی شده و ضمن راحتتر رکردن کار صعودها ایمنی را نیز برای کوهنوردان برای انجام پیمایشها به ارمغان آورده است.

از جمله این پوششها میتوان به پوششهای زیرین یا همان بیس.پوشش میانی یا اصطلاحا پُلار وپوشش رویه که شاخص آنها همین لباسهای بادگیر وضد آب گورتکس میباشد میتوان اشاره کرد.که وظیفه این لایه از لباس حفظ تعادل بین دمای بدن و هوای بیرون است.

توضیحات بیشتر در زیر عکس درج شده است .فقط یادآوری این نکته بس که اگر واقعا این نوع پوششها نبود کار کوهنوردی بس مشکل وورزش کوهنوردی تااین حد از پیشرفت و استقبال قرار نمیگرفت.
گورتکس

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا