گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

ییلاق للندیز

معرفی ییلاق للندیز ماسوله

ییلاق للندیز:

ییلاق للندیز ماسوله یکی جذابترین و زیباترین ییلاقات این منطقه است.به ارتفاع تقریبی 1380 متر از سطح دریا و بفاصله حدود چهار و نیم کیلومتری شهر ماسوله.

مبدا ورود به این ییلاق از مرکز شهر ماسوله است.نقطه آغازین صعود در ارتفاع حدودا ۹۲۵ متری سطح دریا واقع است. پاکوب آن از جوار رستوران تکایاکا و سپس گورستان شهر رد میشود .مسیر پس از عبور از روی پل نفررو و آهنی که بر روی رودخانه خروشانی بسته شده است آنگاه از کنار آبشاری کوچک و  زیبا که معمولا در اکثر فصول سال ریزش دارد ادامه می یابد‌. سپس در دل جنگلی متراکم از انواع گونه های درختی که بخشی از جنگل ارزشمند هیرکانی میباشد وارد میشویم.در ادامه با عبور از پلی چوبی به سمت ییلاق رویایی للندیز ادامه مسیر میدهیم.

زمستان و بهار وتابستان و پائیزش هرکدام زیبایی منحصربفرد خود را دارد.در این ییلاق کلبه هایی وجود دارد که معمولا در همه ایام سال مورد سکونت نیستند.مراتع این ییلاق برای چرای دام مورد استفاده دامداران منطقه است.نیز در سالهای اخیر کلبه هایی در این ییلاق توسط اهالی احداث و به مسافرین که رنج کوهپیمایی بر خود هموار میکنند تا لذت دیدن شبهای کوهستان را تجریه کنند اجاره داده میشود.

معرفی ییلاق للندیز ماسوله

این ییلاق به لحاظ نزدیکی به شهر ماسوله و مسیر دسترسی راحتش،مورد استقبال بسیاری از طبیعت گردان است .نیز در مسیر قلل کله قندی و آسمانکوه قرار دارد که از قلل پر تردد منطقه برای کوهنوردان است.

در یک روزی که هوا صاف و آفتابی و بدون مِه باشد چنانچه وارد این ییلاق شوید قلل شاه معلم،توریشوم و کله قندی و آسمانکوه و برخی قلل دیگر قابل رویت هستند.همچنین در دوردستها، شهرهای ماسال و فومن و اطراف حتی تا بخشی از سواحل دریا را بدون چشم مسلح میتوان دید.

آنها که وارد این ییلاق میشوند معمولا در قهوه خانه مجید آن چای دیشلمه یا نیمرو و املتی صرف میکنند بطوریکه لذت این پیمایش را در کنار گرمای لذت بخش هیزمی که در آنجا معمولا روشن است توام با عکسها و کلیپهای که برمیدارند تبدیل به خاطره ایی ماندگار نمایند.امیدکه بازدیدکنندگان این ییلاق زیبا ضمن مدیریت زباله های خود در حفظ زیبایی منحصر بفردش سهیم وشریک باشند.

کلیپ:آبشار ابتدای پاکوب،زمستان1400

خوابی خوش در رختخوابی سرد ونرم!
مجاور قهوه خانه مجید
بهار للندیز
جلوه ایی دیگر از بهار للندیز
تابستان للندیز
پائیز للندیز
اول بهمن 1400

بخشی از مسیر(زمستان 1400)

پارس گیلدا

ییلاق للندیز

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سپاس از حضور پرمهرتون.امید که بازدیدکنندگان این ییلاق زیبا، ضمن مدیریت زباله های خود در حفظ این زیبایی منحصر بفرد سهیم وشریک گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا