گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

آبشار میلاش

گزارش بازدید آبشار میلاش(رودسر)

آبشار میلاش:

آبشار میلاش، آبشاری ست بسیار زیبا و با اُبهت. به ارتفاع 25 متر وعرض 8متر و مساحت 150 مترمربع .دارای حوضچه ایی به مساحت 30 مترمربع در یک کیلومتری روستای میلاش واقع در بخش رحیم آباد رودسر.

خانه روستایی در ابتدای مسیر آبشار که گویا در حال مهیا کردن سورسات عروسی بودند.

این آبشار از کوه بیدبن سرچشمه میگیرد. راه دسترسی به آن از همان  روستای میلاش و از جوار باغات فندق و مزارع گُل گاوزبان  است. با یکساعت پیاده روی  توام با لذت بردن از طبیعت بکر وبا صفای منطقه،میتوان از روستای فوق به آبشار یادشده رسید. چنانچه گفته شد مسیر این آبشار بسیار بکرو طبیعتش چشم نواز است بطوریکه اگر قبل از آن به قله سماموس رودسر صعود کرده باشید به هنگام رفتن به مقصد این آبشار ، قله با عظمت سماموس در جلوی دیدتان جلوه گری کرده و خاطرات صعود را در ذهنتان زنده خواهد کرد.حوضچه آبشار بسیار زیبا و در تابستان وروزهای گرم سال ،محل دوش گرفتن طبیعت گردان و علاقمندان به آب بازی ست.مبدا ریزش آبشار در ارتفاع ۲۵ متری بسیار لغزنده و خطرناک است.

مسیر ابشار میلاش

گزارش بازدید آبشار میلاش(رودسر)

 توضیح اینکه جاده روستای میلاش ماشین رو میباشد.

باغات فندق در مسیر

بازدید ما از این آبشار در سال نود بود،آنهم از مسیر املش که میزان پیاده روی با توجه به تعداد نفرات و برنامه های فرهنگی اجرا شده در مسیر  کمی بیشتر شد.  ضمن اینکه درموقع برگشت مورد نوازش باران زیبا هم قرار گرفتیم!.

مشقات برداشت فندق وخطرات مربوطه

کلیپی زیبا از آبشار و منطقه مربوطه

زیبایی  آبشار
عظمت آبشار
ابرهای باران زا که موقع برگشت مورد نوازشمان قرار دادند.
هنرنمایی برخی از همنوردان به هنگام برگشت

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا