گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

آزادگی

آزادی مقدم بر هر چیز دیگر

آزادگی :

بنظرم آزادی و آزادگی، آرزو و خواست فطری همه موجودات روی زمین است.آزادی بخش لاینفک نیازهای باطنی و درونی موجودات است.هیچ موجودی آزادی همنوع خودش را محدود نمیکند مگر انسان!.اینکه انسان برای خودش چه رسالتی قایل است که چنین رفتاری با همنوعان خود ودیگر موجودات روی زمین نماید جای سوال وبحث فراوان است.

این عکس صحنه ایی از حضور چند اسب در ارتفاعات سرد و زیر صفر کوهستان است. در صعود مورخ 8/11/95 نظرم را به خود جلب کرد!.میشود فهمید که شدت برودت هوا وبارش برف ونبود سرپناه و توشه عرصه را برای این زبان بسته ها تنگ کرده است.ولی این محیط و این شرایط را پذیرفته اند تا به یوغ کشیده نشوند!.

آزادی مقدم بر هر چیز دیگر

به این فکر فرو رفتم که این زبان بسته های با هوش ،استقلال و آزادی ورهایی خود را درهوای برفی و زمین بی علف کوه به بردگی و اسارت در اسطبل گرم ویونجه نرم ترجیح داده اند!.

آزادی ، گرامی آرزوی انسانهاست .که سالها و بل قرنها از بدو پیدایش تا حال حاضر برای رسیدن به آن تلاش میکنند. چه خونها که در این راه نریخته اند!.انسانها نه تنها به خود و همنوعان خود رحم نمیکنند بلکه جهت نیل به نیات خود حیوانات را نیز به دام میکشند که بهره ایی بیشتر ببرند!.

آزادگی

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا